redaksi focusnews

Blushi: Bisha e uritur ka ngordhur, Ramës i dridhet dora

Kreu i partisë LIBRA, Ben Blushi deklaroi gjatë një fjalimi të mbajtur në Kuvend se sot po ndodh ajo çka ai kishte paralajmëruar dy vjet më parë, funerali i...

Berisha-Ramës: Mos e nxeh revolucionin, do shohësh mjerimin që s’ke parë në ëndërr

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur sot një fjalim të me tone të ashpra duke i kërkuar Ramës dorëheqjen, pasi përndryshe do të shohë një mjerim që se ka...

Trump: Sulmi me armë kimike në Siri, një fyerje për njerëzimin

Shtëpia e Bardhë tha se “është e bindur” se Qeveria e presidentit sirian, Bashar al-Assad, qëndron prapa sulmit të dyshuar kimik, i cili vrau së paku 58 veta...

Daja: Kupa objektiv, por besojmë edhe te kampionati

Nga Tonin Frroku/Klevis Deda Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja vlerëson rëndësinë që ka Kupa e Shqipërisë, por ai thekson se objektivi numër një është fitimi...

“Si mund të themi se ka siguri ushqimore, kur nuk ka gjurmueshmëri”

Alban Zusi, President i Qendrës së Eksporteve Shqiptare në një intervistë për “Shekulli”-n tregon ku ndodhemi me sigurinë ushqimore. Cilat janë standartet e...

Rrjeti i prostitucionit, si i gjenim burrat në tregun e rrobave

Alma Çuka [email protected] Albana Muhaxhiri e dënuar me 9 vite burg dhe Yllka Metushi me 12 vite, janë nga Lushnja. Njëra jeton në qytet dhe Metushi në...

“Qeveria e Besimit”, aleatët e PS-së në kërkim të tryezës me Bashën

Nga Erneta Shevroja “Qeveria e Besimit” e propozuar nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka trazuar ujërat në koalicionin e majtë. Një ditë pasi kryeministri Edi...

Veliaj thumbon LSI-në: Fitojmë bindshëm, nëse dikush s’vjen s’ka çfarë ofron

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka thumbuar sot LSI-në  duke shprehur bindjen se PS i fiton e vetme zgjedhjet. “Do kemi, s’do kemi…patjetër që do...

“Fryn veri në qeveri, Edi Rama është në zi”, kryeministri replikon me komentuesin

Megjithëse vendi ndodhet në një krizë politike e cila ende nuk ka marrë një zgjidhje, kryeministri Edi Rama gjen kohë për të replikuar e shkëmbyer batuta me...

Kurthi për gjobitje/ Joshi të riun, e ftoi në shtëpi për seks, por pastaj…

Gjykata për Krimet e Rënda nisi dje shqyrtimin e dosjes me tre të pandehur të akuzuar për futjen në kurth përmes joshjes me seks të një 30-vjeçari, me qëllim...