redaksi focusnews

Biznesmeni i njohur apel kryeministrit: Di ndonje menyre si te sillemi me keta mostrat e OSSHE?!

Sic ju kemi njoftur ne shkrimet e meparshme, OSSHE vazhdon te mos njohe gjuhen zyrtare te komunikimit me shkresa me klientet e saj dhe per me teper ata te medhejnte...

Shqipëria “STOP” Babis Karathanos

Në rrjetet sociale kreu i Shoqatave të Pakicave Greke në Shqipëri Z. Babis Karathanos ka publikuar nje koment shoqeruar edhe me nje foto ku tregon se atij i është...

Greqi/ Termet 4.6 Rihter

Tërmet pak më parë në ishullin Rodos: Tërmeti me madhësi 4.6 në shkallën Rihter (sipas Istitutit Evropian-Mesdhetar (EMSC), ndodhi në 00:06 pas mesnatës , në...

Greqi / 12 vite burg shqiptarit që plagosi me thikë shokun e tij…!

Gjykata dha  sot një dënim me 12 vjet burg për 31-vjeçarin shqiptar i akuzuar për tentativë vrasjeje në përplasje mes bashkatdhetarëve të tij në një...

Kishin vjedhur me dhjetra makina, dyqane dhe banesa, bie në pranga grupi shqiptarë midis tyre edhe dy adoleshentë

Sipas policisë grupi i përbërë nga pesë shqiptarë midis tyre dhe dy adoleshentë të moshës 17-vjeçare kishte kryer dyzet vjedhje me makina e vjedhur a nëpër...

Një 24-vjeçare refugjate u përpoq të bënte vetëvrasje, por…

Greqi/ U përpoq ti jepte fund jetës e saj sot të enjten një grua e re 24-vjeçare në kampin e refugjatëve në Koutsoheros. Gruan e re në moshë 24-vjeçare e...

OKB: 38 persona në ditë emigrojnë në 2019 nga Shqipëria

OKB: 38 persona në ditë emigruan (neto) në vitin 2019 Në një ditë, nga vendi largohen 38 emigrantë më shumë se sa ata që kthehen, sipas të dhënave të fundit...

Greqi / 156.526 kërkesa për azil, janë pranuar 39.336 dhe refuzuar 115,000 …!

 Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve Michalis Chrysochoidis theksoi se “nga viti 2016 e deri më tani, janë paraqitur 156.529 kërkesa për azil dhe 39.336,...

“TA NEA” : Rama me projekt provokues synon pasurinë e pakicave greke

Qëllimi i qeverisë së Edi Ramës është të godasë pronarët e bregdetit në jug, kryesisht pakicën greke, shkruan e përditëshmja greke “TA NEA”, duke shtuar...

Parlamenti Europian voton me 412 vota rezolutën për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Parlamenti Europian votoi sot me 412 vota pro rezolutën për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Eurodeputetët shprehën në shumicë...