redaksi focusnews

Basha: Kreu i grupit të “Forza Italia”-s foli qartë, mbështetet qeveria teknike

Kreu i opozitës Lulzim Basha përsëriti edhe një herë kërkesën e opozitës për qeveri teknike, duke theksuar se krimi dhe droga janë dy arsyet që kërcënojnë...

Saviano: Marijuanën e Shqipërisë e investon ISIS, jo mafia

Historia e trafikut të drogës nga Shqipëria prej shqiptarëve duket se është zhvendosur edhe në biseda të atyre që konsiderohen si shkrimtarët dhe mentarët...

Gjykata rrëzon KLD-në: Shpresa Beçaj fiton 42 paga dhe detyrën

Nga Xhentila Gjoshi Ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë fiton të drejtën për të ushtruar profesionin e saj në Gjykatën e Apelit Tiranë. Në mars të vitit 2013,...

Ilir Meta: kush ka frikë nga zgjedhjet e lira ka frikë nga drejtësia

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar dje se qeveria e besimit mund të krijohet edhe duke qenë Rama kryeministër. Por ai theksoi se mbi çdo çështje qëndrojnë...

Intervista/ “Ta zgjidhim krizën me dialog dhe me mjete politike”

Nga Llambi Kallço Drejtuesi i lëvizjes ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, propozoi gjatë një interviste në TV “Adria Net” në Durrës që drejtuesit e partive...

“Dialog, vetëm nëse flitet për qeveri teknike, Kavaja prova jonë si opozitë”

Nga Isuf Kurtaj U krijua përshtypja se këto do të ishin orët e fundit e ngërçit politik. U fol për emrat e negociatorëve, axhendën, për ministrat që do të...

SHBA-të sulmojnë me raketa Sirinë (FOTO/VIDEO)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur mëngjesin e sotëm një sulm me raketa kundër një baze ajrore të Sirisë, si kundërpërgjigje ndaj përdorimit të...

Kokëdhima: Politika të sensibilizojë BE-në që të luajë rolin e duhur përpara se këtu të ndizet flaka

Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima, i ftuar në emisionin “Udhëkryq” në “Adrianet” në Durrës është pyetur sesi e vlerëson qëndrimin e...

Thaçi takon Kadarenë: Gjeniu i letrave shqipe, i dha çështjes kombëtare jehonë në botë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me shkrimtarin e njohur shqiptar Ismail Kadare. Të dy personalitetet kanë folur për të ardhmen e...

E rëndë, autopsia tregon se në Siri është përdorur armatim kimik

Turqia thotë se rezultatet e autopsisë tregojnë se në një sulm nga i cili janë vrarë dhjetëra civilë në pjesën veriore të Sirisë, më herët këtë javë,...