Shpetim Zinxhiria

Greqi / “Cosa Nostra” nuk u paraqit në gjyq, sepse mungonin në sallë përfaqesues të shtetit shqiptar.

Klodian Lekocaj i etiketuar si “Cosa Nostra” kishte gjyqin më 21 maj po nuk u paraqit, për shkak se në sallë mungonin përfaqesues te shtetit shqiptar. ai me...

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, BE: Shqipëria, vendi i parë jo anëtar me një marrëveshje të tillë

ATSH/- Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi nesër. Këshilli i Bashkimit Europian njoftoi hyrjen...

Çpo ndodh me bllokimin e 700 pasaporta dhe 400 karta idenditeti të shqiptarve në Greqi?

Shtet ku je… Kur do të bëhesh me kuptimin e plotë të fjalës si i tillë? Askush nuk po mban përgjegjësi për bllokimin e 700 pasaportave dhe të 400 kartave...

Festa e Pashkëve, shtatë mijë emigrantë kthehen nga Greqia

Është rritur në doganën e Kapshticës, fluksi i emigrantëve që kthehen në atdhe për Pashkë. Mësohet se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë nga...

Studimi: 84% e popullsisë duan të largohen. Shqipëria rrezikon të mbetet pa shqiptarë

Sipas një studimi të vitit 2019 rreth 84% e shqiptarëve duan të largohen nga Shqipëria. Trendi i largimit nga vendi është në rritje, përkatësisht me 5% nga...

Flet nga burgu Koridallos: Nuk jam kreu “Mafies së Burgjeve, por i denuar si gjithe të tjerët.

Kështu u shpreh për Focus News, Klodian Lekocaj nga Burgu Koridallo, “Nuk jam ai që thonë, por jam një i dënuar për vjedhje xhepash dhe për lende narkotike....

Dy milionë të vdekur çdo vit për shkak të pamundësisë për dializë

Më shumë se dy milionë njerëz vdesin çdo vit në mbarë botën, për shkak të pamundësisë për dializë ose transplantim të veshkave. Veshkat luajnë një rol...

Pranga 93 vjeçares, sepse nuk kishin paguar qiranë e shtëpisë

Në burgun në zonën Lake County , Florida, SHBA festoi ditëlindjen e 93 viteve të saj një të moshuar, sepse ajo nuk kishte paguar një qira prej tre muajsh. Bazuar...

Tsipras në takimin me Ramën: Sot mësoj se kemi pasur një zhvillim negativ sa i përket pakicës greke.

Mbështetur në mediat greke, gjatë takimit të sotëm kokë më kokë në Kroaci me kryeministri Rama, zoti Tsipras ka deklaruar: “Sot mësoj se kemi pasur një...

Shqiptari burgoset për hyrje të paligjshme, kyen vrasje në prag të lirimi

Greqi / Incidentet e përgjakshme vazhdojnë në burgjet greke, të cilat tani janë pothuajse në baza ditore. Sot edhe një i burgosur i burgosur grek ra i vdekur pas...