Category: Aktualitet

Blushi: Ti themi jo Erdogan. S’jemi koloni turke!

Nga foltorja e Kuvendit deputeti Ben Blushi i kërkon qeverisë por dhe parlamentit të mos pranojë kërkesën e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për të mbyllur...

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i shqetësuar për gazetarët

Tiranë  –  “Në 72 televizionet e vendit, të listuar sipas Autoritetit të Medias Audiovizive, vetëm në 10 prej tyre nuk ka vonesa të pagave dhe...

Gjykata shpall të pafajshëm Shpëtim Gjikën

Tiranë  – Gjykata e Apelit ka dhënë pafajësi për kryetarin e Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika, duke rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për shpalljen...

Arrestohet shefi i Interpolit Artan Bajraktari

  Mariglen Mullai  /  Mbajtja peng dhe fshehja e kërkesës së autoriteteve të drejtësisë belge për ekstradimin e deputetit Mark Frroku, që u dorëzua në...

DASH : Shqipëria vend prodhimi i marijuanës

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson se edhe gjatë vitit 2014, Shqipëria cilësohet si një vend që shërben si burim i rëndësishëm i prodhimit të...

Rama: Energjia burim për rritjen ekonomike

Tiranë  –  Në Samitin për naftën, gazin dhe energjinë, e cila u zhvillua në Tiranë, Kryeministri Rama tha se energjia mbetet burim për rritjen ekonomike...

Ambasada e SHBA : Protesta mund të jetë e dhunshme

Protesta mbaroj në rrugë demokratike dhe paqësore ashtu siç ishte premtuar nga opozita, por Ambasada amerikane në Tiranë kishte paralajmëruar qytetarët e saj që...

Të shpëtojmë Vjosën, zemrën blu të Evropës.

Ben   Andoni  /  Ju nuk e dini ç’po humbisni me Vjosën ! Lumi Vjosa për të përbën lumin më të egër në Evropë, në sensin që duhet të ruhet me çdo...

Akuza, Meta përballet me Drejtësinë

Ngjarrjet e fundit rreth akuzave për vrasjen e dy deputetëve ka ndikuar që Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta të japë dëshminë e tij në Prokurorinë për Krimet e...

Krisafi: Problemi i lumit Vjosa zvarritje prej 31 vitesh

Në fillimin e viteve 1980- të shekullit të kaluar pala greke, nisi ndërtimin e hidrocentralit të Pigait, në afërsi të Mecovos, duke devijuar 13 % të prurjeve...