Category: Aktualitet

Katër grevistet e Dhjetorit nga Novosej

Durim (Xhem) Toçilla, Agim Parllaku, Artan Mata, Sali Toçilla. Këta katër ish-studentë në atë kohë, të cilët arsyetuan, se pas cepit të angazhimit si...

Programi i shqiptares, një nga 10 më të mirat e botës

Programi i bodigardes dhe psikologes shqiptare për mbrojtjen e fëmijëve, një ndër 10 më të mirët në Botë. Shqiptarja me programin për mbrojtjen e fëmijëve,...

Shqipëria vendi më i korruptuar në Evropë

2014 e rendit vendin më të korruptuar se asnjëherë tjetër. Fenomeni i korrupsionit në mbarë botën po lulëzon në Kinë, Turqi dhe vende të tjera me një rritje...

Greqi, Prezantimi i shkollave shqiptare

Prenzatimi i gjuhës shqipe në shkollat greke për fëmijët e shqiptarëve etnikë që jetojnë në Greqi do të shqyrtojnë dy Ministritë e Arsimit të Shqipërisë...

Qeveria kryqëzon emigrantët

    Përsëri “Pasaporta” shqiptare në skenë. Çdo qeveri ndërron pasaportat sipas qejfit të saj. Në 25 vite ato janë ndërruar pesë herë. Qeveria...

Ruçi: Nuk jeni kryeministra

Ruçi – Tahirit e Gjiknurit: Nuk jeni kryeministra, krimi nuk luftohet me aksione policie por me qeverisje përditë Kreu i grupit parlamentar të Partisë...

Është pa kthim politika e Shqipërisë

Prononcimi për media i Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta. Do të dëshiroja të thoja që opozita të merrte pjesë në seancën e nesërme plenare, jo thjesht për...

Dështimi i UEFA-s

Arben Malaj  /  Vendimi i UEFA-s është jo vetëm i padrejtë në raport me atë që ndodhi në Beograd, por edhe në raport me misionin fisnik për të cilin janë...

Rama: Së shpejti nis reforma në drejtësi

Një një konferencë për luftën anti-korrupsion, të organizuar nga Ministria e Mbrojtjes, ku ishin të ftuar ambasadori amerikan Arvizu dhe ai gjerman Hofman,...

Drejtësia dhe e vërteta nuk mund të fitojnë

Astrit Kosturi / Drejtësia dhe e vërteta nuk mund të fitojnë kurrë, prej kësaj shpure politikanësh! Kjo kastë politikanësh, as mund të lajë mëkatet dhe as...