Category: Foto e Ditës

Ambasador Dervishi: Personalisht jam duke e ndjekur ! Zbarkojnë në Athinë Ministria e Jashtme dhe ajo e Drejtësisë

Ambasadori shqiptar në Athinë ka lënë pushimet në mes dhe i është kthyer punës për të ndjekur nga afër hetimet mbi vdekjen e shqiptarit, ndërsa...

Perse kjo vdekje nuk u është publikuar në faqen zyrtare të njoftimeve të policës greke?

Një rastësi apo një gabim çasti ? Një haresë apo një mbulesë të vdekjes së 29 -vjeçarit? Përgjigjen më mirë mund ta japin vetëm organet kompetente të...

Hyn ne fuqi Kushtetuta e re, deputetet bëjnë pushime

Ndryshimet kushtetuese të miratuara unanimisht nga parlamenti në mesnatën mes 21-22 korrikut hyjnë në fuqi sot. Dokumenti me nr.138 i datës 27 korrik 2016 në...

Na thoni se kush është “majmuni” z. Zheji?!

Analistit shqiptar Artur Zheji ka ngritur në këmbë mbarë emigracionin shqiptar ne Greqi, të cilët kanë reaguar menjëherë ndaj fyerjeve raciste që janë bërë...

Veliaj: Si e “shkunda” Tiranën

Thotë se në një vit ja ka dalë ta shkundë Bashkinë e Tiranës, kjo përmes dhjetëra projekteve. Erjon Veliaj rrëfen për Top Channel vitin e parë në krye të...

20 vjetë në pritje mbi hetimet e Tragjedisë së Otrantos

Shpetim ZINXHIRIA   /  20 vjet pritje nga familjet e viktimave nuk janë pak. Tragjedia e Otrantos më 28 Mars 1997 përbën një shkelje të të drejtave të njeriut....

Meta: E bëjë unë burgun! Mos u tallni me Shqipërinë!

Kryeparlamentari Ilir Meta ka “shpërthyer” sot duke thënë se po i “soset durimi” nga loja që po bëjnë Rama me Bashën, përpara qytetarëve shqiptarë, me...

Merkel: Terroristët kaluan në Evropë sëbashku me refugjatët

“Ne do të kemi negociata të vështira me Britaninë, ajo nuk do të jetë e lehtë” Organizata militante kanë kaluar anëtarë klandestine në Evropë me...

Rekord historik, pasaportat shqiptare ndërrohen 6 herë në 25 vite të fundit

Focus News  /  Një gjë është e qartë që brenda 25 vjetesh pasaportat biometrike janë ndërruar 5 herë dhe kjo e fundit shkon në 6 herë, pra një rastësi?...

Takimi Rama – Basha, kryeministria propozon të hënën tek Pallati i Kongreseve

Kryeministria propozon orën 17:00 të së hënës si orar për të zhvilluar takimin mes kryetarit të PD-së Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me...