Category: Foto e Ditës

Rekord historik, pasaportat shqiptare ndërrohen 6 herë në 25 vite të fundit

Focus News  /  Një gjë është e qartë që brenda 25 vjetesh pasaportat biometrike janë ndërruar 5 herë dhe kjo e fundit shkon në 6 herë, pra një rastësi?...

Takimi Rama – Basha, kryeministria propozon të hënën tek Pallati i Kongreseve

Kryeministria propozon orën 17:00 të së hënës si orar për të zhvilluar takimin mes kryetarit të PD-së Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me...

Tatuazh, 76-vjeçari me 366 flamuj në trupin e tij

Focus  News  /  76 – vjeçari Rishi nga India ka hyrë në Librin Gines të Rekordeve për makthi e tij me tatuazhe, që në të gjithë trupin e tij ka bërë...

Një çift i pazakonshëm…

Ndodhi dhe kjo në mes të ditës, në mes të Berlinit: Një grua me maskë në pamje dhe kostum kalë në rolin e kuajve është duke tërhequr një kalorës nëpër...

Ministri i antikorrupsionit mplekset me korrupsionin

Focus News disponon per drejtesine shqiptare mesazhet e këtij ministri të antikorrupsionit që kercenon një emigrant, pasi me pare sekseret e tij i kane marrë 2000...

DASH: Bashkëpunimi i shërben paqes

Vizita e kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç në Shqipëri është përshëndetur nga  Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SHBA përmes Departamentit Amerikan të...

Për Demokracinë, për jetën me dinjitet do të fitojmë

“Përpjekjet tona për të mbrojtur dhe për të zgjeruar të drejtat tona, për Demokracinë, për jetën me dinjitet do të fitojë,” ka shkruar në...

Duan që zgjedhjet vendore t’i kthejnë në zgjedhje politike

Bejnë të pamundurën që zgjedhjet vendore ti kthejnë të ngjashme me ato parlamentare. Edhe në këto zgjedhje te drejtëpërdrejta kërkojnë të fusin politikanë,...

Nga filmi “CHAMOMILI” i regjizorit shqiptar

  Në Festivalin e 35 të filmit me metrazh të shkurtër në Drama ( shtator 2012) Në Festivalit të 18 Ndërkombëtar të Filmit me metrazh të shkurtër në...

Miting Anti-racist në Sheshin “Omonia”