Category: Foto e Ditës

BE: 90% e emigrantëve paguajnë kriminelët dhe trafikantët për të kaluar kufirin

Evropa, në dy vitet e fundit priti rreth 1 milion emigrantë. Në dy vitet e fundit Evropa ka përjetuar lëvizjen më të madhe masive të njerëzve që nga Lufta e...

Ja përse i duhet qeverisë Rama ministri i Diasporës, dhe jo Ministria e Emigracionit!

Shumë organizma apo shoqata në emigracion sidomos në Greqi i bën elozhe emërimit të ministrit të Diasporës, duke mos qenë në gjëndje për të kuptuar...

Britania : Kategoritë e emigrantëve që do të preken nga Brexit !

Rreth katër milionë emigrantë në BE do të preken nga Brexit dhe disa janë më të prekshme se të tjerët. Të drejtat e tyre si qytetarë evropianë do të jenë...

66 mure rreth botës, për të bllokuar refugjatët dhe emigrantët

Dëshira e shumë shteteve për të parandaluar hyrjen e refugjatëve dhe emigrantëve në territorin e tyre ka çuar në ndërtimin e gjithnjë e më shumë të murreve...

Kryedelenxhiu i diplomacisë së “vrimës në ujë”

Reagimi i partisë ZGJIDHJA pas sharjeve të ulëta dhe kërcënimeve të Ramës ndaj diplomatëve Kryeministri i telendisi sot përfaqësuesit diplomatikë të...

Shqipëria, superlavatriçja e parave të pista të Rilindjes

Reagimi i partisë ZGJIDHJA për renditjen e Shqipërisë në Indeksin Kundër Pastrimit të Parave Partia ZGJIDHJA e drejtuar nga Koço Kokëdhima, e cilësoi...

Shqipëria e treta në Europë për rritjen e çmimeve në korrik

Shqipëria vijon të mbajë rekordet europiane përsa i takon ritmeve të rritjes së çmimeve. INSTAT raportoi sot se rritja e Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve të...

Kë do të arrestojë Rama për hashashin?

Reagimi i partisë “Zgjidhja” për qëndrimin e kryeministrit ndaj trafikantëve të drogës ! Shqipëria u damkos në vitin 2016 si vendi kampion i kultivimit dhe...

Skandal, kroçera gjigande i kthen kurrizin detit të Sarandës, qeveria hesht !

Pas shpërthimit të ujërave të zeza që ndotën Ksamilin dhe detin e tij e që llahtarisën të madh e të vogël, duke shkaktuar një largim masiv të turistëve të...

Vrasja e Pëllumb Marnikollaj një degjenerim i plotë për drejtësinë greke

Me rastin e pervjetorit të vrasjes se shqiptarit në Greqi nga torturat e policisë vendase Si sot një vit më parë në Athinë, 29 vjeçari nga Shqipëria Pellumb...