Category: Foto e Ditës

Britania : Kategoritë e emigrantëve që do të preken nga Brexit !

Rreth katër milionë emigrantë në BE do të preken nga Brexit dhe disa janë më të prekshme se të tjerët. Të drejtat e tyre si qytetarë evropianë do të jenë...

66 mure rreth botës, për të bllokuar refugjatët dhe emigrantët

Dëshira e shumë shteteve për të parandaluar hyrjen e refugjatëve dhe emigrantëve në territorin e tyre ka çuar në ndërtimin e gjithnjë e më shumë të murreve...

Kryedelenxhiu i diplomacisë së “vrimës në ujë”

Reagimi i partisë ZGJIDHJA pas sharjeve të ulëta dhe kërcënimeve të Ramës ndaj diplomatëve Kryeministri i telendisi sot përfaqësuesit diplomatikë të...

Shqipëria, superlavatriçja e parave të pista të Rilindjes

Reagimi i partisë ZGJIDHJA për renditjen e Shqipërisë në Indeksin Kundër Pastrimit të Parave Partia ZGJIDHJA e drejtuar nga Koço Kokëdhima, e cilësoi...

Shqipëria e treta në Europë për rritjen e çmimeve në korrik

Shqipëria vijon të mbajë rekordet europiane përsa i takon ritmeve të rritjes së çmimeve. INSTAT raportoi sot se rritja e Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve të...

Kë do të arrestojë Rama për hashashin?

Reagimi i partisë “Zgjidhja” për qëndrimin e kryeministrit ndaj trafikantëve të drogës ! Shqipëria u damkos në vitin 2016 si vendi kampion i kultivimit dhe...

Skandal, kroçera gjigande i kthen kurrizin detit të Sarandës, qeveria hesht !

Pas shpërthimit të ujërave të zeza që ndotën Ksamilin dhe detin e tij e që llahtarisën të madh e të vogël, duke shkaktuar një largim masiv të turistëve të...

Vrasja e Pëllumb Marnikollaj një degjenerim i plotë për drejtësinë greke

Me rastin e pervjetorit të vrasjes se shqiptarit në Greqi nga torturat e policisë vendase Si sot një vit më parë në Athinë, 29 vjeçari nga Shqipëria Pellumb...

Skandali/ Kryeministria, Selia e PD dhe PS, vite të tëra pa paguar energjinë elektrike

Kush thotë që në Shqipëri para ligjit të gjithë janë të barabartë mashtron me të madhe. Kush thotë që do bëj shtet është një sharlatan dhe asgjë më...

Kokëdhima: Me Ramën rruga jonë për në Bruksel kalon nga Beogradi

Veprimi i Ramës për publikimin e listës së zezë të personave është bërë jo rastësisht në ditën e samitit të Triestes. Ky veprim absurd, antiligjor,...