Category: Foto e Ditës

Kokëdhima denoncon: Asnjë projekt në samitin e Triestes, qeveri tutkune!

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, u shpreh pesimist për përfitimet e Shqipërisë nga Samiti i Triestes që nisi sot punimet në Itali. Në një postim...

Kokëdhima: “ZGJIDHJA” do të futet në zgjedhje si një alternativë për të qeverisur vendin

Themeluesi i lëvizjes ZGJIDHJA Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” u shpreh se partia që përfaqëson do të hyjë në zgjedhje si...

Reagimi i Partisë ZGJIDHJA : Stop importit të plehrave!

Reagimi i Partisë ZGJIDHJA pas deklarimeve të kryeministrit Rama në televizionin francez ‘France24” për importin e mbetjeve Pa bërë ende betimin para Kuvendit,...

E fundit/Rama paralajmëron Metën:

    Në daljen e parë publike nga kryeministria që pas zgjedhjeve, Edi Rama i tregoi dhëmbët ish aleatit te tij Ilir Metës, tashme president i zgjedhur me...

Nishani: Votat u blenë në gjithë Shqipërinë, u ndryshua rezultati i zgjedhjeve!

Presidenti në detyrë Bujar Nishani ka bërë akuza të forta ndaj procesit zgjedhor që Shqipëria mbajti më 25 qershor, duke folur se pati shit-blerje të votës....

Lubonja: Ja pse u vendos Monika në krye të LSI dhe pse nuk mund te vendoset linda ne krye të PS

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuar”, ka komentuar dorëheqjen e kreut të LSI-së Petrit Vasili, dhe marrjen e drejtimit të kësaj...

Kokëdhima: Koalicioni PS-PD do të sjellë qeverinë më të korruptuar të tranzicionit

Nga studio e “Syri.net” kreu i Lëvizjes Zgjidhja Koço Kokëdhima paralajmëroi një koalicion paszgjedhor PS-PD, që sipas tij do të sjellë qeverinë më të...

Pjesëmarrja e ulët në votime, Kokëdhima: Populli bojkoton kastën

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, përmes një statusi në “Facebook”, duke iu referuar shifrave shumë të ulëta të pjesëmarrjes së votuesve në...

Meta sulmon Ramën: Jo vetëm mavi por edhe mavri. Po kërkon ndihmën e PD

Ish-kreu i LSI, Ilir Meta nga qyteti i Fierit ku mbylli fushatën elektorale ka bërë thirrje për të votuar numrin 1. Meta ka sulmuar kryeministrin Rama, duke e...

Emigracioni : Votat Rilindjes, ku ishte në këto 4 vite ?

Bojkoti në këto zgjedhje do të ishte veprimi më i duhur për t’i dhënë një mësim sistemit politik në Shqipëri. Të bojkotosh zgjedhjet nuk përbën krim, aq...