Category: Greqi

Evropa i kthen përsëri refugjatët Greqisë!

Shtetet Anëtare të BE do t’i kthejnë refugjatët në Greqi, të cilët kanë aplikuar për azil dhe regjistrohen për herë të parë në këtë vend, sipas...

Paradoksi grek : Shqiptari blen një celular të përdorur 10 euro, dënohet 8 vite burg

Ja si mbushen burgjet ne Greqi ! Një paradoks absolut… Nje biznesmen shqiptar nga qyteti i Kuçovës që kishte punësuar mbi 10 punonjës në pastrimin  e pallateve...

Aksidentet në punë. Adriatiku në mes të 120 viktimave të tjerë shqiptarë.

Më 9 gusht në mbrëmje humbi jetën gjatë punës 42 vjeçari Adriatik, babai i dy fëmijëve në Almiro të Magnisias. 42 vjeçari shqiptar rrit numrin në 5...

Greqi/ 2.000 policë në dispozicion për të mbështetur zjarrfikësit

Më shumë se dy mijë policë, në të gjithë Greqinë, nga të cilat 1261 në Atikë, janë venë në dispozicion nga zyrat qendrore të policisë (ΕΛ.ΑΣ), në 5...

Greqi, vazhdon operacioni “Fshesa” edhe 872 shqiptarë për muajin korrik

Vazhdon operacioni policor “fshesa”. Shpëtim Zinxhiria/Athinë Në një komunikatë për mediat vendase më 7/08/2017 të policisë greke për muajin korrik janë...

Ish-ambasadori grek Malia: Marrëdhëniet me Shqipërinë një moçal i vështirë

Kështu i ka konsideruar marrëdhëniet e tensionuara ish amabasadori grek në Tiranë Z.Aleksandër Malia, si dhe mesazhet e tij lidhur me këto marrëdhënie gjatë dy...

Mbi 11 000 azilkërkues braktisën Greqinë, midis tyre dhe shqiptarë

Më shumë se 11 000 azilkërkues kanë braktisur Greqinë gjysmën e parë të 2017, dhe janë kthyer në vendet si nga Shqipëri e deri në Bangladesh, raporton...

11,000 azilkërkues braktisën Greqinë, midis tyre dhe shqiptarë

Më shumë se 11,000 azilkërkues kanë braktisur Greqinë gjysmën e parë të 2017, dhe janë kthyer në vendet si nga Shqipëri e deri në Bangladesh, raporton...

Vala e të nxehtit godet Greqinë në 42 gradë Celsius

Greqia është përballur sot me të tretën ditë radhazi me një valë tjetër të të nxehti, me rritjen e vazhdueshme të temperaturave mbi 40 gradë Celsius, që...

Paradoksi në Greqi : Shqiptarët 4% të popullsisë dhe 23% në burgjet e Greqisë

Nga Shpëtim Zinxhiria / Shifrat janë alarmante këtu e 20 vite me radhë, po askush nga Shqipëria nuk ka marrë mundimin për të parë se si ka mundësi që në 34...