Category: Greqi

Kryeministri grek Tsipras për huadhënësit: Respektoni vendin tim, respektoni rregullat e tuaj !

“Ne jemi të drejtë sot për të rindërtuar jetën tonë, për të gjetur punë, Është koha për vendimet e nevojshme për të mirën e rritjes dhe punësimit,...

Komisioneri i BE, karton të kuq tre vendeve për migracionin

Dënimet në Republikën Çeke, Hungarisë dhe Polonisë janë vendosur nga Komisioneri për Migrim, Punët e Brendshme dhe të Bashkimit Evropian dhe për Shtetësi...

Në Greqi të hënën kryeministri i Turqisë

Në Greqi ditën e hënë do të jetë kryeministri i Turqisë. Këtë njoftim e dha agjencia turke “Anatoli”, ku kryeministri turk Binali Yildirim do të...

Ministri grek Kotzias: Marrëdhëniet me Shqipërinë, një çmenduri !

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka bërë një analizë të marrëdhënieve me Shqipërinë, duke theksuar se ato karakterizohen nga një paradoks. Sipas tij,...

Të papunësuarit në OAED: Mësoni se kush janë të drejtat tuaja

Me një seksion të ri në portalin e OAED-it të papunët do të kenë mundësinë për t’u informuar për të drejtat që ata kanë në kartën e tyre të...

Shqipëri-Greqi, në 35 vjet – 65 marrëveshje

Nga Shpetim Zinxhiria/ Pas një ngrirje që zgjati më shumë se 30 vjet, të dy vendet rivendosën marrëdhënie diplomatike në vitin 1971. Sot, Shqipëria e...

Jerome: Nuk shoh një Evropë të solidaritetit, por të shfrytëzimit

“Kisha nuk është një parti” Për një“Evropë të shfrytëzimit” ka ka folur kryepeshkopi i Athinës dhe gjithë Greqisë, Hieronymus dhënë në një...

Shpërthimi terrorist në makinën e ish kryeministrit Lukas Papadhimou

Shpërthimi ka ndodhur sot pak minuta më parë  në makinë, në të cilën udhëtonte ish-kryeministrin, Lucas Papadhimou. Në informacion deri tanishëm flitet se,...

Barrierat që mbajnë refugjatët “peng” në Greqi

Ribashkimi familjar i refugjatëve ësht fokusuar në të miturit, ndërsa qindra më të mëdhenjë në moshë mbeten të bllokuar në Greqi. Ja çfarë thuhet në...

Greqi, 34 deputetë kërkesë për t’u informuar për ndërtimin e një varrezë myslimane në Atikë

Deputetët e partisë në fuqi Syryza kanë dorëzuar në parlament një kërkesë për të mësuar planet e ministrisë, për të ndërtimin një varreze myslimane në...