Category: Greqi

Greqia kthen 984 emigrantë shqiptar të paligjshëm

Operacioni “Fshesa” vazhdon. Çdo muaj Greqia i kthen Shqipërisë rreth 820 emigrantë në muaj. Me një komunikatë për mediat (5 shtator të 2016), policia greke...

Refugjatët, Presidenti Pavlopulos: “Evropa të rigjej rrugën e saj”

“Greqia ka mësuar me qëndrimin e refugjatit. Nëse kjo ka kuptim tani një globalizim në kohën tonë, kjo nuk është globalizimi ekonomik, por globalizimi i...

Ambasador Dervishi: Personalisht jam duke e ndjekur ! Zbarkojnë në Athinë Ministria e Jashtme dhe ajo e Drejtësisë

Ambasadori shqiptar në Athinë ka lënë pushimet në mes dhe i është kthyer punës për të ndjekur nga afër hetimet mbi vdekjen e shqiptarit, ndërsa...

Largohen 500.000 grekë për shkak të krizës!

Gati gjysmë milioni. Grekë u larguan nga vendi për shkak të krizës! Migrimi i tretë masiv në historinë moderne të përjetuar nga vendi, sipas të dhënave të...

Ja e verteta e Kallamarit gjigand 160 metra, i dyti rast brenda pak muajve!

Alarmi godet bregdetin e Kretës përsëri, pasi banorët kanë gjetur një kallamar në breg nga deti. Vetëm se nuk ishte një kallamar i zakonshëm pasi është 160...

Issue Publik : 56% e grekëve duan qendrimin në BE

Pyetjes nëse do të ishte nesër në referendum Greqia për të dalë nga nga BE,  56 % u përgjigjën se do të votonin në favor për të qendruar në BE, ndërsa...

Greqi, rebelohen emigrantët, katastrofë dhe sulme me sopatë ndaj policisë

Në kampin  hot-spot mbahen mbi 650 afgane dhe pakistaneze. Pasi kanë sulmuar policinë, atëherë ata kanë shkatërruar zyrën etavolinë e pritjes, por u desh...

SEPUTI, kompania shqiptare më e suksesshme në Greqi

Roland BADENI  /  Kompania SEPUTI  vazhdon historitë e suksesit në sektorin e ndërtimit dhe ecën drejt një të ardhmje të ndritur për bazat e kompanisë duke u...

Vrasja në Greqi- Indentifikohen vrasesit e Bledar Terpollarit, 2 prej tyre në pranga

Policia greke ka identifikuar tre autoret e vrasjes se Bledar Terpollarit në Igumenicë të Greqisë. Mediat raportojnë se vrasësi kryesor dyshohet të jetë bariu...

Putin viziton Athinën

Focus NEWS  /  Vizita në Greqi e liderit të fuqishëm Vladimir Putin, lë hapësirë për bashkëpunim, veçanërisht në sektorin e energjisë, bëjnë të ditur...