Category: Greqi

Greqi, të paktën 16 refugjatë të mbytur. 4 gra, një fëmijë

Një varkë me refugjatë, e nisur nga brigjet turke drejt Greqisë, është mbytur pak pas mesnatës së të dielës në zonën detare në veri të ishullit Lesbos....

Greqi, arrestohet një 34-vjeçar shqiptar që transportonte me makinë 32 kg hashash

Në pranga  është vënë sot në mëngjes nga policia helene është vënë një shqiptar i moshës 34 vjeç i cili me mjetin e tij po transportonte 32 kg hashash,...

Koncert madhështor në Athinë

Si asnjëherë tjetër më 29 prill të 2017 ora 21.00 në Athinë do të jepet për emigrantët tanë një Koncert Madhështor me artistë nga më të mirët e...

Greqi, tërmet me magnitudë 4.5 Richter

Pak më parë një tërmet me force prej  4.5 Rihter ndodhi në 18:43 me orën lokale të vendit, si dhe 8 km në verilindje të Patras dhe 3 km në jugperëndim të...

Ka nisur dhënia e lejeve biometrike për emigrantët në Greqi

Nga: Robert Goro /  Në Greqi ka nisur që prej një muaji pajisja e emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Si funksionon proçesi dhe çfarë duhet të kenë...

Greqi, pasiguria pakëson depozitat në banka

Depozitat e vazhdueshme po pësojnë një hemoragji në bankat për shkak të pasigurisë në këtë vend, që kërcënon të prishë sistemin bankar të vendit. Sipas...

GREQIA I KËRKON ANGLISË KTHIMIN E MERMERËVE TË PARTENONIT

Focus News/ Greqia ka kërkuar kthimin e mermereve të Partenonit mermere Elginion, punim i demokracisë së parë në botën para 2500 vjetësh, shkruan  gazeta...

Athinë, asnjë njoftim për takimin Bushati-Kocias, incidente edhe këtë radhë me flamurin shqiptar

Edhe kete radhe flamuri shqiptar eshte vendosur në atë mënyre qe te mos valvitej dhe te dukej simboli shqiponjë Deri tani mediat greke nuk kanë dhënë asnjë...

Nuk treguan të vërtetën, rrezikohen Greqia dhe Europa

Nëse FMN-ja do të tërhiqet, Europa do të jetë e lirë për të menaxhuar këtë situatë sipas mënyrës së saj   Gabimi për të mos treguar të vërtetën...

Greqi, në pranga shqiptari, sekuestrohen mbi 300 kg hashash.

Në një operacion të koordinuar që ka përfunduar në orët e vona të mbrëmbjes së të shtunës, Departamenti i Antidrogës së Follorinës, në bashkëpunim me...