Category: Greqi

Greqi, sondazhi nxjerr opozitën me diference të madhe

Anketë e fundit tregon se hendeku me partinë kryesore dhe asaj opozitare  është e madhe, opozita ( Demokracia e Re) kryeson me 32%, krahasuar me  partinë qe...

Shpërthim në Athinë, një i vdekur dhe 5 të plagosur

Athinë – Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në qendër të Athinës, 1.5 km larg qendres Omomonia në brendësi në bodrumin e fast...

Tsipras : Lamtumirë Komandant!…

Kryeministri grek Aleksi Tsipras është një nga liderët e parë që ka reaguar pas vdekjes së Fidel Kastros, diktarorit të Kubës për 46 vite. Kryeministri grek ka...

Mitsotakis mesazh Shqipërisë: “Me Greqinë mos luani”

Focus News /  Nga qyteti i Janinës kreu i opozitës i ka dërguar një mesazh të qartë vendit fqinjë Shqipërisë, me shqetësimin në lidhje me çështjet...

Pavlopoulos: Greqia nuk do të tolerojë “shkeljet e kufijve të saj”

Ky ishte mesazhi sfidues dërguar “në të gjitha drejtimet”, të së drejtës ndërkombëtare për të përcaktuar kufijtë nga Presidenti i Republikës, me...

Ndahet nga jeta ish-presidenti Kostis Stefanopulos

Focus News  /  Grekët thonë lamtumirë ish-Presidentit Kostis Stefanopulos, i cili u shtrua në spital të enjten, më 17 nëntor “, me ethe, me vuajtje të...

Vizita e Obamës, Athina merr masë të lartë sigurie

Në pikën më të lartë është Policia pas sulmit terrorist në zemër të Athinës dhe tre-katër ditë para vizitës zyrtare të presidentit në ikje të SHBA,...

Qeveria greke: Presidenti Obama vizitë në Athinë

Qeveria më në fund ka pohuar vizitën e presidentit amerikan Barak Obama. Roli i Greqisë për stabilitetin dhe sigurinë në rajon, do të jetë në fokus të...

Vrasje në Athinë – Vdes pronari i palestrës (pics + vid)

Vrasja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugës Vatopedi në Ambelokipi dhe Panormou, disa metra larg nga selia e policisë së Athinës (ΓΑΔΑ), transmenton Newsbomb.gr...

Sot në Gjykatën e Apelit në Lamia, Alket Rizai në masa të larta sigurie

Në Gjykatën e Apelit të qytetit në Lamia është dërguar sot në këtë mëngjes nga burgu i Domokos i dënuari me burhim të përjetshëm shqiptari burgosurve të...