Category: Intervistë

Penalitete Greqisë nëse shkel hetimet

I ftuar në emisionin “Njerëz në Fokus” të gazetares Ola Bruko ai sqaroi se nga amnistia përfituan të dënuarit për vepra jo të rënda penale deri në 3 vjet...

Do të riorganizojë PS në Athinë

Bekim Hoxha një nga figurat më të shquara në PS në Athinë, në një intervistë për Focus News shpreh me indinjatë dhe keqardhje gjëndjen aktuale të kësaj...

Pishtar i parë i këtij festivali

Muzikanti i njohur Thoma Papa në një bisedë për Focus News na jep mundësinë për t’u njohur lidhur me organizimin e Festivalit  të Parë të Pranverës...

Korrupsioni në dogana, emërimet bëhen me zarfë lekësh. Kush denoncon largohet !

Flet ish oficeri i doganës së Kapshticës Urim Gjata Ish oficeri i doganës së Kapshticës Urim Gjata, që ndodhet nën mbrojtjen e autoriteve të qeverisë suedeze...

Meta: Qeveria e re, qeveri e sukseseve

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta deklaroi dje në një intervistë në “ABC News” se filozofia e tij në drejtimin e Kuvendit të...

Rama: Qëndrimi ynë për detin nuk ndryshon, me Turqinë hapim një kapitull të ri

Në një intervistë për “Top-Channel”, kryeministri i zgjedhur Edi Rama jep detaje të tjera që lidhen me vizitat në Itali, Turqi dhe Greqi. Sipas Ramës,...

Tavo: Celësi i suksesit në politikë nuk është forca që të jep pushteti !…

 Prononcim për mediat i deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Vangjel Tavo Zoti Tavo, forca juaj politike doli me një rezultat që siç quhet tashmë...

Meta: I vetmi shans për nacionalizmin shqiptar, integrimi në Europë

Intervista e Kryetarit të LSI-së dhënë në emisionin “Zonë e Lirë” në “TV Klan”, Ilir Meta: I vetmi shans për nacionalizmin shqiptar, integrimi në...

Ambasadori Sequi: Uroj z. Meta për fitoren e madhe në zgjedhje.

  “Ishte kënaqësi për të takuar sot Ambasadorin e Bashkimit Evropian në Tiranë, z. Ettore Sequi dhe për të ndarë disa vlerësime për zgjedhjet e 23...

Fushata elektorale të mos zbehë përpjekjet për anëtarësimin në BE.

  Jemi në këtë komunikim së bashku lidhur me një shqetësim i cili dita ditës po merr një dimension sigurisht problematik dhe shqetësues, atë që ka të...