Category: Intervistë

Rama: Qëndrimi ynë për detin nuk ndryshon, me Turqinë hapim një kapitull të ri

Në një intervistë për “Top-Channel”, kryeministri i zgjedhur Edi Rama jep detaje të tjera që lidhen me vizitat në Itali, Turqi dhe Greqi. Sipas Ramës,...

Tavo: Celësi i suksesit në politikë nuk është forca që të jep pushteti !…

 Prononcim për mediat i deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Vangjel Tavo Zoti Tavo, forca juaj politike doli me një rezultat që siç quhet tashmë...

Meta: I vetmi shans për nacionalizmin shqiptar, integrimi në Europë

Intervista e Kryetarit të LSI-së dhënë në emisionin “Zonë e Lirë” në “TV Klan”, Ilir Meta: I vetmi shans për nacionalizmin shqiptar, integrimi në...

Ambasadori Sequi: Uroj z. Meta për fitoren e madhe në zgjedhje.

  “Ishte kënaqësi për të takuar sot Ambasadorin e Bashkimit Evropian në Tiranë, z. Ettore Sequi dhe për të ndarë disa vlerësime për zgjedhjet e 23...

Fushata elektorale të mos zbehë përpjekjet për anëtarësimin në BE.

  Jemi në këtë komunikim së bashku lidhur me një shqetësim i cili dita ditës po merr një dimension sigurisht problematik dhe shqetësues, atë që ka të...

Fyle: Qeverisje e korruptuar, investitorët po ju ikin

Intervistë ekskluzive e Komisionierit Evropian  për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë Stefan Fyle për Tonight Ilva Tare në Ora News. Komisioneri për...

Ministri Tavo “Sigurimet shëndetësore, kush i paguan trajtohet edhe në spitalet private”

Viti që po mbyllim do të shënojë edhe përfundimin e një etape, për sa i takon kujdesit shëndetësor ndaj pacientëve. Në 2013-n, Instituti i Sigurimeve të...

Shëndetësia shqiptare, me shërbim gjithmonë e më bashkëkohor dhe më pranë pacientit

  Flet ministri i Shëndetësisë Vangjel Tavo Ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo, në një intervistë dhënë për televizionin “ABCnews”, deklaroi se...

Lufta kundër krimit kërkon përpjekjet e të gjithëve brenda dhe jashte vendit

Krimi nuk ka ngjyrë, nuk ka shpirt, nuk ka as mëshirë dhe as “pasaportë” për të lëvizur lirshëm. Ai ka lëvizur lirshëm dhe në kohën kur lëvizej me viza,...