Category: Kryesore

Ministri grek i Mbrojtjes: Rikthejmë ushtarët në kufi me Shqipërinë

  Ministri grek i Mbrojtjes dhe njëkohësisht kreu i partisë së djathtë të koalicionit qeveritar “Grekët e Pavarur”, Panos Kamenos, ka deklaruar...

Evropa – Kështjellë, “sulm” ndaj Tokës së mjerë

Trajtimi i emigrantëve dhe refugjatëve si “armik pushtues” është bërë paturpësisht  ideologjia më dominuese nga Evropa, që nga ana e saj po zgjeron...

Replikë: Rrugaç, kujdes kur flet. Të kam nxjerrë nga zyra se ishe i palarë

Një banalitet ka pasur edhe sot gjatë seancës parlamentare, ku replika mes deputetit Kastriot Islami dhe kryeministrit Edi Rama ka injoruar edhe njëherë altarin e...

Radio Televizioni Publik Shqiptar ka tradhtuar shqiptarët për politikën…

Artan MULLAJ – E shndërruar në një shtojcë të pushtetit, këtej dhe andej, i ka shërbyer verbërisht politikës, në misionin e saj të shkatërrimit të së...

DASH: Bashkëpunimi i shërben paqes

Vizita e kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç në Shqipëri është përshëndetur nga  Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SHBA përmes Departamentit Amerikan të...

Subashi, kandidati më i mirzgjedhuri i PS, për qytetin e Fierit ( video)

SHPËTIM ZINXHIRIA  /  Qyteti i Fierit një nga qytetet më të mëdha të vendit do ketë kandidatin për kryetar bashkie socialistin Armando Subashi, një nga...

Rama i përgjigjet Athinës

Tiranë – Gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin serb, Rama u shpreh se marrëdhëniet midis fqinjëve nuk mund të jenë të mira, ndërkohë që kanë...

Përse na mohohet ajo që gjenetikisht është natyrale

Doc. FANE TARIFA  /  Në Europën tinzare gjithnjë mohuese, gjithnjë lakmitare, gjithnjë hileqare ndaj nesh, lodron mendimi se shqiptarët s’duhet të...

Kënga është jeta ime

“Siç e dini këtu gjerat po shkojnë shumë keq, çdo gjë ka mbaruar. Mezi e shtyjmë,por në këto kushte të vështira njeriu do një buzëqeshje mbi të gjitha....

Emigrantët familjarëve: Mos votoni në 21 Qershor

Sa vjen dhe po ndihet pakënaqësia dhe një indinjimi në një pjesë të emigracionit shqiptar në Greqi ndaj qeverisë aktuale e cila gjatë fushatës elektoriale nuk...