Category: Kryesore

Rama: Maqedonia ta ketë të qartë, s’ka shtet pa shqiptarët

Kryeministri Rama i pranishëm gjatë ditës së dytë të ministerialit rajonal për ekstremizmin e dhunshëm u shpreh se, Rajoni i Ballkanit është një nga më të...

Ministri grek: Tirana konteston kufijtë

ATHINË –  Gazeta greke “Kathimerini” publikon sot në orën 8 të mëngjesit një artikull me titull : “Tirana konteston kufijtë”, shkruar nga Sotiris...

Skandal: Nuk dallojnë dot rregullin nga abuzimi me rregullin.

ARBEN MALAJ  /  Ka disa raste që autoritetet shqiptare portuale pengojnë tragetë të ndryshëm të futen në Portin e Vlorës dhe të Durrësit, duke krijuar...

Shqiptarët meritojnë liritë themelore dhe barazinë si çdo maqedonas.

ARBEN MALAJ / Një reagim pa emocione të tepruara. Zhvillimet në Maqedoni po tregojne se keq-qeverisja dhe zhvillimi i disbalancuar ekonomik e social midis zonave dhe...

Nano : Nuk kam shitur bregdetet dhe as kufijtë, nuk kam zhdukur shqiptarinë!

Ish kryeministri Nano ka reaguar menjëherë ndaj ngjarrjeve të fundit në politikën shqiptare. Në rrjetin social në Facebook Nano shkruan se : “Vlerësoj...

Malaj : Paqen Shqipëria e arrin nëpërmjet bashkëpunimit strategjik me SHBA, BE-së dhe NATO-n.

ARBEN MALAJ  /  Ka kohë që në të gjitha analizat në kancelaritë diplomatike dhe median ndërkombëtare theksohet se thellimi i demokratizimit dhe jo absolutizimi...

Ngjarrjet në Kumanove, Nano: Shqiptarët meritojnë më të mirën sepse gjithmonë kanë luftuar me zemër, me gjak dhe me jetë për këtë komb !

Nje reagim ka patur në rrjetin social edhe nga ish kreu i shtetit Fatos Nano, i cili lidhur me ngjarrjet e fundit në Kumanove shkruan se:  Një ndër aktet me barbare...

Tensionohen marrëdhëniet Tiranë – Athinë

Athinë  –  Marrëdhëniet mes qeverisë së Tiranës dhe asaj të Athinës janë në një fazë vranësire. Me këtë titull del këtë të shtunë, një nga...

Deputetë miliarder në popullin më të varfër të Evropës

Deputetët biznesmen të Parlamentit Shqiptar kanë deklaruar pasuritë e tyre, duke përjashtuar ndonjë. Pas atyre fletushka-formularë që plotësojnë këtë vit ata...

Turpi : Provokojnë politikanët, zyrtarët e lartë, deputetët me pensionet shumë milionëshe

Në ditët më të vështira po provokohet populli ynë nga pensione që sigurojnë një jetesë shumë të mirë. Ky është shpërblimi i pleqërisë, për ata që...