Category: Kryesore

Deputeti Veliaj rrezikon burgun

Hetimet e prokurorisë së Përgjithshme ndaj deputetit të opozitës Astrit Veliaj kanë përfunduar dhe së shpejti dosja do t’i kalojë Gjykatës së Lartë....

Arrestohet shefi i Interpolit Artan Bajraktari

  Mariglen Mullai  /  Mbajtja peng dhe fshehja e kërkesës së autoriteteve të drejtësisë belge për ekstradimin e deputetit Mark Frroku, që u dorëzua në...

Jep dorëheqjen kreu i Policisë së Shtetit

Tiranë  –  Skandalet në politikën shqiptare largojnë kreun e policisë shqiptare. Sapo ka dhënë dorëheqjen drejtori i Policisë së Shtetit Artan Didi, i...

Meta: Parlamenti pësoi degradim në 20 vjet

Tiranë  –  Me rastin e 95-vjetorit të krijimit të Parlamentit të Shqipërisë, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, deklaron se institucioni që ai drejton ka pësuar...

Kastriot Islami : Ky është vetëm fillimi !

Kastriot Islami  /  U vertetua edhe nje here se ne vend ka mbreteruar dhe vazhdon te mbreteroje Oligarkia, Banditizmi, Korrupsioni dhe Krimi (OBKK) qe drejtojne...

Dekriminalizimi, “revolucioni” i mercenarëve dhe populli spektator…

Astrit Kosturi  /   Dekriminalizimi, “revolucioni” i mercenarëve të Berishës dhe populli spektator që pyet: Nuk ju rri ngushtë revolucioni...

Miting Anti-racist në Sheshin “Omonia”

Mitingje antiraciste me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Racizmit u zhvillua sot të shtunën në Athinë, Selanik dhe qytete të tjera. Këtë herë, Lëvizja...

Hapja e dosjeve, Rama: Detyrim ndaj viktimave të komunizmit

Tiranë – Për kryeministrin Edi Rama nisja e procesit të hapjes së dosjeve të ish –  bashkëpuntorëve të sigurimit, sipas modelit që ndoqi Gjermania për...

Është kjo vdekja e demokracisë në Shqipëri?

Erget Cenolli /  Bashkitë në duart e partive politike. Edhe pse zgjedhjet vendore janë zgjedhje të drejtpërtëdrejta, ku komunat dhe bashkitë të përfaqësohen e...

Pse shqiptarët duan të largohen sot nga Shqipëria ?

Spartak Ngjela  /  Sepse e kanë humbur shpresën se këtu mund të gjejnë një jetë të qetë. Dhe, ngjarja e fundit, çështja Doshi, që u zhvillua me nivelin...