Category: Kryesore

Ja përse kërkoj Azil !

Urim Gjata  / Vij nga një vend i cili nuk ka Parlament të denjë, nga një vend që Kuvendi nuk funksionon. Banoj në një vend ku vota ime vidhet para syve të mij,...

Konstantopoulou, kryetare e Parlamentit

Në Greqi, Zoi Konstantopoulou është zgjedhur, pas një votimi të fshehtë, siç kërkohet nga Rregullorja, dhe me një rekord prej 235 vota në favor të saj, duke u...

Greqia heq taksën epronës mbi 300 mijë €

Qeveria e Greqisë ka mbajtur premtimin duke hequr taksën e veçantë mbi pronën me vlerë deri në 300 mijë euro, si dhe mos taksimin e vlerës së pages deri në 12...

Kriza, katapultë e vetëvrasjeve në Greqi

Rritja e vetëvrasjeve në Greqi “, pas ngjarjeve që lidhen me masat shtrënguese”, është botuar  botuar në revistën britanike mjekësore BMJ Open, nga...

Modelistja ka pozuar në ballkon

  Nuk ka lënë shumë pas imagjinatës  modelistja e famshme znj. Amber Rose, me fotografitë të reja postuar në llogarinë e Instagram. 31-vjeçarja modele,...

Obama i dërgon ndihmë Greqisë

  Në nje demonstrim praktik të mbështetjes për Greqinë dhe kerkesat e Greqisë në shlyerjen e borxheve të paqëndrueshme, Presidenti amerikan Barack Obama,...

Plan punësimi per 300 mijë vende pune

Plan të drejtpërdrejtë për të krijuar 300.000 vende pune kanë mbaruar nga Ministria e Punës, kjo sipas informacionit të Newsbomb.gr. Priten detajet e  këtij...

Kafshate që s’kapërdihet asht o vlla mjerimi

Liliana Elmazi / Te dashur qytetare shqiptare, te nderuar kolege. Do ta nis fjalen time me disa vargje, që më kanë trazuar mëndjen dhe shpirtin muajt e fundit , duke...

LDSH: Një nënshkrim popullor

Astrit Kosturi  /  Përvojat historike botërore tregojnë, se lëvizjet popullore lindin prej padrejtësisë shoqërore dhe plagëve të rënda, që ky sistem i...

Për Shqipërinë emigrantët nuk egzistojnë

Pak ditë më pare televizioni News 24 ka zhvilluar një bisedë me z. Astrtit Kosturi, kreun e Lëvizjes për Drejtësi të Shqiptarëve lidhur me emigracionin...