Category: Lajme

SHBA, luftë ndaj gjarpërinjve

Ashtu si në Luftën e Dytë Botërore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të rikthehet të bombardojnë Guamin, ishullin e vendosur në Oqeanin Paqësor, por këtë...

104-vjeçarja që ndryshoi rregullat e Facebook

Me këtë parim, 104-vjeçarja Marguerite Joseph fitoi betejën me rrjetin social më të fuqishëm në botë duke tërhequr vëmendjen e vetë Mark Zuckerberg të cilin...

Fshatrat e kancerit në Kinë

Ministria kineze e Mjedisit pranoi për herë të parë ekzistencën e të ashtuquajturve “fshatra të kancerit”, pas disa vitesh spekulimi mediatik mbi ndërlikimet...

Çdo moshë është e mirë për të lënë duhanin

  Ndërsa efektet negative të duhanpirjes janë të njohura për këdo, ajo që shumë persona nuk e dinë, është se nuk ka një moshë përtej të cilës lënia...

Femrave nuk duhet t‘u vijë turp nga trupi i tyre

  Në një botë ku gratë janë të bombarduara me imazhe topmodelesh, të sajuara madje me photoshop, një fotograf ka nisur një mision: të bëjë të ndjehen...

Si mund ta urresh këtë vajzë!

Ajo është zgjedhur për dy vite me radhë si femra më seksi në botë. Dhe, kjo nuk ka se si të mos shkaktojë xhelozi tek koleget e veta. Bëhet fjalë për Kate...

Ajo është seksi me bikini, edhe pse babai i saj është imam

Nora Ferhangi, 24 vjeç, është myslimane, por do të marrë pjesë në spektaklin “Gjermania kërkon një superyll”. Ajo tregon trupin e saj seksi në bikini. Nora...

Vrima e zeze ne Diell u rrit 6 herë më shumë se madhësia e Tokës

Brenda 48 orëve, kjo njollë u rrit 6 herë më shumë se madhësia e Tokës! Madje sipas NASA-s, kjo njollë mund të rritet edhe më shumë. Njollat diellore krijohen...

Dora e parë bionike në botë

Lajmin e ka bërë të ditur studiuesi italian Silvestro Micera, gjatë një takimi mes studiuesve të zhanrit në Boston të Shteteve të Bashkuara. Sipas studiuesit,...

Makina XL-1, që harxhon 1 liter karburant për 100 km

Dhe premtimet mbahen. Sot një makinë e tillë është realitet falë punës 11-vjeçare të grupit të ekspertëve gjermanë. Për të qenë të saktë, thotë Ulrich...