Category: Rajoni

Media greke: Turqit skanojnë ishujt Imia me kamera termike 

Greqia pak dite me pare ka zbuluar në një ishull përballë Imisë një automjet që ndjek lëvizjet në zonë. Diten e premte, anija e Gardës Bregdetare Turke po...

Merkel mbështet Tsipren ndaj provokimeve te Turqisë

Mbështetja e Gjermanisë është e qartë u shpreh, kancelarja Angela Merkel kryeministri grek Alexis Tsipras ndaj provokimit turk në Egje, duke thënë se...

Sulmohet me granata Ambasada e SH.B.A.- së në Mal të Zi

Ambasada e SHBA në kryeqytetin e Malit të Zi të Podgoricës është sulmuar me granata nga një sulmues i paidentifikuar, kanë konfirmuar zyrtarët amerikanë. Tani...

Zaev: Jemi të gatshëm të bëjmë gjithçka që mundemi për t’u bashkuar me NATO dhe BE

Zbatimi i reformave dhe zgjidhja e çështjes së emrit u njoftua nga kryeministri maqedonas gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kancelaren Merkel...

Hiqet tabela nga autostrada “Aleksandri i Madh” në Shkup

Vetëm dy ditë pas çmontimin e targave të aeroportit Maqedonisë që mbante emrin “Aleksandri i Madh” dhe ishin vendosur me urdhër të Kryeministrit të...

3,000 njerëz të pastrehë u numëruan në një natë në Paris

Të paktën 3,000 njerëz të pastrehë u llogaritën në një natë në Paris, në një regjistrim të paparë, të organizuar nga komuna e kryeqytetit francez, i cili...

Turqia fillon shpimet ne Mesdheun Lindor

Shpimet e saj po fillon të fillojë Turqinë, e cila për disa ditë ka bllokuar EEZ qipriote. Sipas gazetës Hurriet, në muajin Mars  pajisja e shpimit i blerë nga...

Merkel : Mirë se vini në Berlin zoti kryeminister i Maqedonise

Për zgjidhjen e çështjes së emrit IRJM ishte vendosur nga kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë deklaratave të përbashkëta të Kryeministrit të Maqedonisë...

Mediat izraelite: Netanjahu ballafaqohet me një akuzë “bombë

Kryeministri, i cili ka qenë në pushtet për gati 12 vjet, nuk është akuzuar akoma zyrtarisht asnjë nga të paktën gjashtë raste të shqetësimit të...

Kryeministri kërcënon OJQ-të pro-refugjatëve, godet emigracionin e komunitetit musliman

Kryeministri hungarez ka premtuar një taksë të rëndë për organizatën e ndihmës së refugjatëve, pasi ai është në një mandat të tretë në detyrë. Ai...