Category: Rajoni

Katër herë “xhiron e botës”  ka bërë Erdogani në 2017

Dhjetëra mijëra kilometra të barasvlershëm me katër herë xhiron e botës është bërë gjatë vitit që po largohet nga presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan. Siç...

Çmëndet Kilikdaroglou: Në vitin 2019 do të marr 18 ishuj grekë

Një deklaratë e re provokative mbi ishujt grekë është bërë nga shefi turk i opozitës kryesore Kemal Kiliandaroglou, i cili as nuk ka vënë në dukje se...

Turqi: Është vrarë me armë zjarri djali i ish-kryeministrit Mesut Jilmaz

Tronditet Turqia nga lajmi i vdekjes së djalit të ish kryeministrit Mesut Yilmaz, Mehmet Yavuz Yilmaz. 38-vjeçari u gjet i vdekur në shtrat në shtëpinë e tij në...

Historia e gjeneralit Ratko Mlladiç, masakrat e kasapit të Ballkanit…!

  “Janë krimet e kryera nga më të neveritshëm që ka parë ndonjëherë njerëzimi, duke përfshirë gjenocidin dhe shfarosjen si një krim kundër...

Erdogan në Tramp për Jerusalemin: Çfarë po bën? Ju duhet të punoni për pajtim dhe jo për kaos

Erdogan paralajmëroi se vendimi i SH.B.A.-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit do ta shtynte rajonin në një “rreth zjarri” Presidenti...

Sulltani Erdogan në Athinë i shoqeruar nga 250 truproje

Me një ushtri të vogël, më 7 dhjetor Tayyip Erdogan arrin në Athinë. “Sulltani” do të shoqërohet nga 250 burra të sigurisë së tij personale dhe...

Komisioneri Avramopulos: Katalizator për marrëdhëniet greko-turke

Në një intervistë për gazetën turke Hürriyet, Avramopulos e përshkroi Turqinë si një partner kryesor për Bashkimin Evropian . Ai shtoi se Turqia duhet të...

Këshilltari i Erdoganit: Greqia do të shkatërrohet deri në vitin 2020

Shkatërrimi i Greqisë deri në vitin 2020, kështu foli për Reuters këshilltari i Tayyip Erdogan, z. Yigit Bouloud, i cili sulmoi kryeministrin grek Alexis Tsipras...

Infermierja tërheq dëshminë në gjyqin për trafik organesh në Kosovë

Në rigjykimin e tre kosovarëve të akuzuar për trafikim organesh njerëzore, një infermiere që punonte në klinikën “Medicus” pranë Prishtinës mohoi një...

I mbijetuari kujton forcat serbe që dogjën fshatin në Kosovë

Një dëshmitar kosovar i masakrës në fshatin Qyshkë në maj 1999 tha në një gjykatë serbe se ai pa shtëpitë që u dogjën dhe trupat e civilëve të vrarë....