Category: Rajoni

Mediat izraelite: Netanjahu ballafaqohet me një akuzë “bombë

Kryeministri, i cili ka qenë në pushtet për gati 12 vjet, nuk është akuzuar akoma zyrtarisht asnjë nga të paktën gjashtë raste të shqetësimit të...

Kryeministri kërcënon OJQ-të pro-refugjatëve, godet emigracionin e komunitetit musliman

Kryeministri hungarez ka premtuar një taksë të rëndë për organizatën e ndihmës së refugjatëve, pasi ai është në një mandat të tretë në detyrë. Ai...

Siri: Qindra civilë dhe fëmijë të vrarë nga bombardimet e forcave ushtarake të qeverisë

Për të tretë ditë radhazi, forcat pro-qeveritare po godasin kampin Lindor, në lindje të Goutas, të kontrolluara nga rebelët, duke vrarë të paktën 66 njerëz...

Kiliçdaroglu : “Do të bëjë luftë në Greqi për të rimarrë 18 ishujt e Egjeut !”

Në deklaratën e tij, sipas të përditshmes britanike Express, lideri i opozitës në Turqi, Presidenti i “Kemaliste” Partia Republikane Popullore (CHP),...

Prangat për korrupsion për ish-partnerët e Netanjahut, kryeministri dhe gruaja e tij do të merren në pyetje

Hetimet për një rast të ri korrupsioni po zhvillohen rreth kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu dhe midis njerëzve të arrestuar janë dy ish-bashkëpunëtorë...

Zaev: “Çështja e identitetit tonë nuk është diskutuar me Greqinë”

Në një intervistë në radio stacionin e shtetit të Austrisë, ORF Kryeministri i Maqedonisë tha se çështja e identitetit (shtetësisë) nuk është diskutuar fare...

Zoran Zaev: Unë jam një ortodoks shqiptar, 25 milionë shqiptarë ortodoksë jetojnë në Ballkan,

Gjatë vizitës së tij në qytetin e Tikve (dje) Kryeministri Zoran Zaev iu përgjigj pyetjes së gazetarit për deklaratat e Branko Manoilovski (një politikan që...

Tërmeti prej 4.4 magnitudë në Britani

Termeti ka goditur Britaninë “Vibrat sizmike të një magnitude të tillë janë vërejtur në Britani çdo 2-3 vjet”, tha Instituti Gjeologjik Britanik....

Qipro: Emigrantët dogjën qendrën e pritjes në Kofinou

Episodet serioze dhe dëmtimet shkaktuan emigrantë të premten ne mbrëmje në qendrën e pritjes në Kofinou të Qipros. Në veçanti, rreth 10 emigrantë filluan të...

Vendet e Ballkanit Perëndimor për t’u bashkuar me BE duhen te zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre kufitare

Europa nuk mund të mbështetet vetëm në aleatët e saj të sigurisë, por gjithashtu duhet të kujdeset për interesat e saj, por kjo nuk do të thotë se është...