Category: Rajoni

Janinë, policia sekuestron 170 kg drogë që vinte nga Shqipëria

Një sasi e madhe e droge që vinte nga Shqipëria me destinacion për në Athinë, nga një 45 vjeçar, i cili është arrestua në kilometrin e 19-të të autostradës...

Greqi, racisizmi shokon opinionin vendas

Një raport demaskuese ka dorëzuar Avokati i Popullit në partitë politike dhe në ministritë përkatëse lidhur në rritjen e dhunës raciste në Greqi, e cila lidh...

Greqi, 400 € taksa shtesë në vitin 2014 për çdo qytetar

Mbi 3.400 € mesatarisht do kërkohet që të paguajnë taksa direkte në vitin 2014, rreth 5.725.000 tatimpaguesit, bazuar në draftin e buxhetit të ri për t’u...

Greqia po plaket…

Vendi i plakur me popullsinë e moshës mesatare më të lartë dhe me lindje të ulët po rendit këtë vend nga më të plakurit në Evropë. Të dhënat e publikuara...

Xhufi: Qeveria shqiptare të reagojë ndaj ndërhyrjeve të Greqisë në çështjet e brendshme

Reagimi i Ministrisë se Jashtme greke për çështjen e Kishës se Përmetit, ne analizën e historianit Pellumb Xhufi është një veprim i përsëritur dhe pjese e...

Merkel: Bën faqen e rrjetit social për të ndarë lajmin

Mundet që në Greqi të mos jetë aq e dashur, por me siguri kjo është gruaja më e fuqishme në planet. Fjala është për zonjën e hekurt kancelarja gjermane...

BE: Nga rekordi në rekord, mbi 25 milionë të papunë

Spanja “ka mbajtur kurorën” dhe Kampionatin Europian edhe për papunësinë nga 24.6% në maj, ndjekur nga Greqia që sot ka regjistruar shifrat më të...

Thyhen rekord varfëria dhe papunësia në Evropë

Papunësia në eurozonë thyen një rekord pas tjetrit. Sipas të dhënave të Eurostat në fund të vitit 2012 (shtator), përqindja e të papunëve ishte 11.6%. Në...

Arrestohen për drogë protagonistët e njohur të serialeve televizive turke

Emrat e mëdhenjë të televizionit turk, të njohur nga shikuesit shqiptarë nëpërmjet  serialeve të shumtë të transmetuar nga kanalet private, ku janë arrestuar...

Rusët zbuluan se kush donte të vdekur ish kryeministrin Karamanli

Planin për vrasjen e ish kryeministrit Karamanli është publikuar në median greke edhe në të kaluarën , siç është përmendur në hetimet e bëra në prokurorui...