Category: Politika

Hapja e negociatave, Rama: Nuk është dhuratë nga BE, mirënjohje paraardhësve!

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria kaloi një provim të vështirë me çeljen e negociatave, teksa e quajti vendimin më të rëndësishëm të 30 viteve. Ai...

Hapja e negociatave, Fleckenstein: Urime Shqipëri! E meritoje

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, uron Shqipërinë për çeljen e negociatave, duke e konsideruar një hap të madh për vendin....

Rekomandimi, Majlinda Bregu: Shqipëria ia doli më në fund. Ja kush mund të pezullojë negociatat

Lajmi i mirë mbërriti. Shqipëria mori rekomandimin e pakushtëzuar për negociatat me BE-në. Majlinda Bregu, përshëndet vendimin, teksa shpreson që hapja e...

Zyrtare, KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së Federica Mogherini dhe eurokomisioneri Johannes Hahn kanë dalë në një konferencë për mediat, ku shpalosën para...

Një ish-emigrant për bashkinë e Lezhës/ Eduart Ndocaj shpalos programin dhe ambiciet e tij

Në një takim me gazetarë lokalë, Kryetar i PBDKSH së Shqipërisë Z. Eduart Ndocaj, përmes një bashkëbisedimi shpalosi ambiciet e tij për të kandiduar në...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve...

Adriatik Llalla arrestohet këto ditë, në radhë Ilir Meta, Sali e Shkelzen Berisha, Genc Ruli, Ilir Beqja, Sokol Dervishaj dhe “peshqit” e tjerë të mëdhenj

Ish Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të arrestohet këto ditë. Lajmin e ka paralajmëruar 1 muaj më parë “Pamfleti”, dhe tashmë me gjysmë zëri po...

Koço Kokëdhima: Bajlozët politikë ia kanë marrë frymën vendit

Kryetari i partisë “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima i ftuar në televizionin ABC News, në një intervistë me gazetaren Juli Xhokaxhi foli në lidhje me...

Bushati: Më 17 Prill, BE hap negociatat me Shqipërinë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati nga Shkodra ka deklaruar se 17 prilli do të jetë një ditë e madhe për të gjithë shqiptarët, pasi...

Ditmir Bushati: Më 17, Prill BE hap negociatat me Shqipërinë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati nga Shkodra ka deklaruar se 17 prilli do të jetë një ditë e madhe për të gjithë shqiptarët, pasi...