Category: Politika

Erdogan falenderon vendet myslimane që votuan kundër SHBA-ve, edhe Shqipërinë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka mirëpritur votimin kundër rezolutës së Trump në OKB. Përmes dy mesazheve në Tëitter ai falenderon vendet...

Shqipëria kundër Trump, voton rezolutën që dënon njohjen e Jeruzalemit

“Këtë nuk kemi për ta harruar”. Ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley, iu kthye kërcënimeve në votimin e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të...

Presidenti Meta shpërthen kundër Ramës: Vota kundër SHBA, nuk u konsultove…

Shqipëria votoi dje kundër propozimit për mbështetur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Pas votës kundër,...

Deklarata e fortë e ish-presidentit Nishani për votën kundër SHBA

“Republika e Shqipërisë me rrjeshtimin e saj në Rezolutën antiamerikane ka dëmtuar rëndë këto interesa për shqiptarët në Shqipëri, të shqiptarëve në...

Një demokraci parlamentare e dhunuar

Nga Sulejman Abazi/ Ngjarja për zgjedhjen e PPP në Parlamentin e Shqipërisë la shije të hidhur për opinionin brenda dhe jashtë vendit. Një skenar që demonstroi...

Nishani: Kush mendon se tremb me burg bëhet qesharak

Ish-presidenti Bujar Nishani, e ka konsideruar zgjedhjen e Prokurores së Përgjithshme, si aktin e fundit të shkeljes së Kushtetutës, që sipas tij u gris brutalisht...

PBDKSH: Dënojmë ashpër zgjedhjen e Kryeprokurores në shkelje të Kushtetutës.

Sot Koza Nostra ne bashkpunim me dyshen Rama &Tahiri i ben atentat Kushtetutes dhe Demokracise ne vend. Zgjedhja e kryeprokurores kukull e njeansheme ku aktoret e...

Rama: Zgjedhja e kryeprokurores, legjitime

“Shqipëria është në prag të çeljes së negociatave, dhe një shfaqje si kjo e sotmja është pikë mbrapa”, ka thënë kryeministri Edi Rama në një...

Reagon Ambasada e SHBA: Iku kryeprokurori që refuzonte të hetonte politikanë

Ambasada e SHBA ka dënuar me forcë dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Në një deklaratë të posaçme, Ambasada e quan të papranueshme hedhjen e...

Vasili: Të ndalim maskarenjtë që duan të kapin shtetin

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar ka theksuar se duhet të ndalim me çdo kusht që shteti të rrëmbehet...