Category: Politika

Donald Lu: Kush ka zgjedhur mosbindjen civile… ka shkuar edhe në burg

I ftuar në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ka folur mbi protestën e banorëve të Kukësit kundër...

KONFLIKT ME ADRIATIK LLALLËN? JA ÇFARË THOTË DONALD LU

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaroi se Sekretari i Shtetit vendosi që t’i ndalohej hyrja në SHBA ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Përballë gazetarit Blendi...

Konflikt me Adriatik Llallën? Ja çfarë thotë Donald Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaroi se Sekretari i Shtetit vendosi që t’i ndalohej hyrja në SHBA ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Përballë gazetarit Blendi...

Pas “tërheqjes” nga taksa e Rrugës së Kukësit, Rama: Mbajmë përgjegjësi

Kryeministri Edi Rama teksa sqaronte ‘tërheqjen’ nga vendimi për zbatimin e taksës për Rrugën e Kombit, theksoi se ai kërkoi ndjesë dhe se do të mbajnë...

Kryemadhi: Rama të ikë vetë, nëse s’e bën, normale të largohet me luftë

Monika Kryemadhi ripërsërit se tashmë protestën në dorë e ka marrë populli dhe se opozita do të jetë në krah të tij. Por, e pyetur në emisionin “Të...

Skandal: Gjyqtarja që la në burg 11 kuksianët është gruaja e shefit të Policisë

Alma Ahmeti, që ka dhënë vendimin ndaj 23 kuksianëve duke lënë në burg 11 prej tyre, transmenton Hashtag.al, është bashkëshortja e shefit të Komisariatit të...

Pjerin Ndreu mbështet protestuesit kuksianë: Kanë të drejtë.

Deputeti i PS-së Pjerin Ndreu shprehet se mbështet protestën e qytetarëve kuksianë kundër tarifës në Rrugën e Kombit. Ndreu nëpërmjet një postimi në...

Bushati-Kotzias: 9-te çështjet për zgjidhje, si dhe vizita e kryeministrit grek në Tirane

Si gjithmonë për të tilla çështje kombëtare që mbahen ne “sekretin ekstrem” i mësojmë nga mediat e huaja. Edhe këtë radhë është portali më i madh grek...

Të zhduket injoranca sebashku me ambasadoren Hobdari nje orë e më parë

Shpetim Zinxhiria  / Emigrantët shqiptar nuk meritojnë nje përfaqësim të tillë të shtetit shqiptar më Athinë, një përfaqësim që përmban ne vetvete nga...

Tiranë: Deputetët e pasur të partive të varfëra

Studimi i organizatës Open Data Albania u publikua sot në Ditën Botërore të Dhënave të Hapura. Deputetët e zgjedhur rishtas janë pasanikë, biznesmenë të...