Category: Politika

MINISTRIA E INTEGRIMIT, ZNJ. GJOSHA PRITI AMBASADORIN E GREQISË NË TIRANË, Z. LEONIDAS C. ROKANAS

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha priti  të martën në një takim Ambasadorin e Greqisë në Tiranë, Z. Leonidas C. Rokans. Ambasadori i Greqisë...

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti Ambasadorin e Republikës Italiane, Massimo Gaiani.

  Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti në takim Ambasadorin e  Republikës Italiane, Massimo Gaiani. Duke i uruar përzemërsisht mirëseardhjen, Kryetari i...

Meta: Mbështesim fuqimisht programin e kësaj qeverie

I nderuar zoti Kryeministër, Të nderuara zonja ministre, Zotërinj ministra, Zonja dhe zotërinj deputetë, Të nderuar të ftuar, Është kënaqësi e veçantë për...

Rama: Do t’i japim Shqipërisë Europën

Pas votëbesimit në Parlament të kabinetit dhe programit të qeverisë së Kryeministrit Edi Rama, ai së bashku me ministrat e tij u nis drejt Presidencës së...

Votohet Qeveria e re e Shqipërisë, nevrikoset opozita !

Pas një seance maratonë parlamentare, Qeveria e re e drejtuar nga Edi Rama mori në Kuvend 82 vota pro, 55 kundër dhe 1 abstenim. Ky votim i hapi kështu rrugën...

Rama: Unë si Papandreu? Mos u mprehni kot për katastrofën e vendit…

Kryeministri Edi Rama në përfundim të diskutimeve për programin, është ndaluar edhe tek krahasimi që bën opozita mes atij dhe dështimit të Papandreut. Sipas...

Rama: Kur ha një milion shuplaka, o të vijnë, o të ikin mendtë

  Kryeministri  aktual, Edi Rama, duke folur pas fjalimit të kryeministrit në largim, Sali Berisha, tha se: “kur ha një milion shuplaka, o të vijnë, o të...

Fjala e ministres së Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha

Për mua është një nder i jashtëzakonshëm që ndodhem sot për herë të parë në këtë foltore të Kuvendit të Shqipërisë dhe me të vërtetë më lejoni të...

Puna e opozitës është fjala-fjala e qeverisë është puna

Si sot, në të njëjtën datë, 11 shtator, viti 2001, një kërpudhë tymi, e zezë me bisht të zjarrtë, u ngrit befasisht në qiellin e botës dhe e zaptoi të...

Ja kush janë 196 zyrtarët që do t’u hetohet pasuria!

ILDK do të hetojë pasurinë e Fidel Yllit, Ben Blushit dhe Neritan Alibali Inspektorati i Deklarimit të Pasurive ka nisur verifikimin e pasurive për 196 zyrtarë,...