Category: Politika

Basha zgjidhet kryetar i PD-së

  Partia Demokratike ka sot kryetarin e ri të saj, që do ta drejtojë për 4 vitet e ardhshme. Ai është Lulzim Basha, kryetar i Bashkisë së Tiranës, i cili...

Ish kryeministrat e Italisë vlerësojnë Ramën, Berlusconi: E admiroj prej kohësh

  Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi një vizite njëditore në Kryeqytetin Italian ku u takua me disa nga përfaqësuesit më të lartë shtetërore. Temat...

Revista greke: Tirana i shet detin Athinës për shkak të borxheve të ’97-ës, si Italia “bleu” ishullin e Sazanit dhe Turqia bazën e Pasha Limanit

  Shpetim Zinxhiria  /  Ndoshta është e pabesueshme por në fakt është një realitet, që sa vjen dhe po qartësohet gjithnjë e më shumë nga publikimet e...

Rama: Duhet një pastrim total

Shqipëria, sipas “Transparency International” rezulton vendi i vetëm më i korruptuar në Europë dhe intervista me zotin Rama u fokusua mjaft në këtë temë....

Avokati i Popullit: Të hapen dosjet, duhen mbyllur llogaritë me periudhën e komunizmit

  Avokati i Popullit do t’i bashkëngjitet nismës së shoqërisë civile për hartimin e një ligji të ri lustracioni. Igli Totozani ka deklaruar se shoqëria...

Rama: Berisha, mos merr më vendime

Në mbledhjen e parë të grupit të ri parlamentar të PS-së, Edi Rama ka kërkuar prej gjithësecilit marrjen e përgjegjësisë përballë asaj, që ai e quajti “...

Apel per ke deshiron te provohet per skuadren e re per Shqiperine

  Zgjedhjet mbaruan me një fitore të gëzueshme spektakolare. Por së shpejti një qeveri e re do të duhet të përballet me realitetin aspak të gëzueshëm të...

Rama: “Hyjmë në histori, ose ikim pas 4 vitesh”

  Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama i ka kërkuar anëtarëve të Asamblesë Kombëtare për ta lexuar me vëmendje dhe përgjegjshmëri mandatin që...

Greqi / Zv/kryeministri Venizelos fton Ramen ne Athine

Te premten e kaluar Edi Rama ka marre pergezime nga kreu i PASOKU-t , Evangjelos Venizellos, Zëvendëskryeminister dhe njekohesisht Minister i Jashtëm i qeverise...

Ilir Meta: Të vrapojmë më shpejt drejt 23 qershorit, ta kthejmë në festë të demokracisë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Njësinë nr. 10  në Tiranë kandidaten për deputete, Kejdi Mehmetaj, në një takim mjaft entuziast, ku ishte të...