Category: Politika

Meta: Berisha ka nevojë për pushime malore

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka mbledhur sot në një takim për rreth 1 orë, 5 ministrat e kabinetit të ri qeverisës, nga radhërt e LSI-së....

Tritan Shehu: Greqia është partner më strategjik se Turqia. Rama po tregon amatorizëm

  Ish- ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, në rrjetin social të Facebook-ut ka komentuar vizitën e kryetarit të PS, Edi Rama në Turqi dhe jehonën në media....

Totozani u bën thirrje të arratisurve nga burgu i Trikallas: Dorëzohuni!

Të arratisurit/ Ambasadori shqiptar në Athinë nuk interesohet për të burgosurit   Avokati i Popullit, Igli Totozani, nëpërmjet medias u ka bërë dje thirrje...

Basha zgjidhet kryetar i PD-së

  Partia Demokratike ka sot kryetarin e ri të saj, që do ta drejtojë për 4 vitet e ardhshme. Ai është Lulzim Basha, kryetar i Bashkisë së Tiranës, i cili...

Ish kryeministrat e Italisë vlerësojnë Ramën, Berlusconi: E admiroj prej kohësh

  Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi një vizite njëditore në Kryeqytetin Italian ku u takua me disa nga përfaqësuesit më të lartë shtetërore. Temat...

Revista greke: Tirana i shet detin Athinës për shkak të borxheve të ’97-ës, si Italia “bleu” ishullin e Sazanit dhe Turqia bazën e Pasha Limanit

  Shpetim Zinxhiria  /  Ndoshta është e pabesueshme por në fakt është një realitet, që sa vjen dhe po qartësohet gjithnjë e më shumë nga publikimet e...

Rama: Duhet një pastrim total

Shqipëria, sipas “Transparency International” rezulton vendi i vetëm më i korruptuar në Europë dhe intervista me zotin Rama u fokusua mjaft në këtë temë....

Avokati i Popullit: Të hapen dosjet, duhen mbyllur llogaritë me periudhën e komunizmit

  Avokati i Popullit do t’i bashkëngjitet nismës së shoqërisë civile për hartimin e një ligji të ri lustracioni. Igli Totozani ka deklaruar se shoqëria...

Rama: Berisha, mos merr më vendime

Në mbledhjen e parë të grupit të ri parlamentar të PS-së, Edi Rama ka kërkuar prej gjithësecilit marrjen e përgjegjësisë përballë asaj, që ai e quajti “...

Apel per ke deshiron te provohet per skuadren e re per Shqiperine

  Zgjedhjet mbaruan me një fitore të gëzueshme spektakolare. Por së shpejti një qeveri e re do të duhet të përballet me realitetin aspak të gëzueshëm të...