Category: Politika

Manjani : Kush prek KQZ-në ka prekur zgjedhjet e lira.

  Jemi sot për të kërkuar gjithë përqendrimin e vëmendjes së gjithë klasës politike, por jo vetëm, për ti dhënë mbështetjen maksimale, që praktikisht...

Me PS për të ardhmen evropiane. Ata që s’dinë të bëjnë politikë, kritikojnë.

Lëvizja Socialiste për  Integrim zhvilloi sot në ambientet e Hotel “Tirana International”, mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar, (KDK). Në këtë takim...

Rama: Të gjithë përballë Berishës

  Edi Rama është shprehur se vendi ndodhet në nje situatë shumë të vështirë ndaj sipas tij duhet të marrin fund ndarjet e mëtejshme majtas apo djathtas....

Meta: Pranojmë ftesën e PS-së

Gjatë fjalës së tij, Meta ka deklaruar se LSI kalon zyrtarisht në opozitë dhe se prioriteti i saj në këtë bashkëpunim të ri do të jetë integrimi i...

Bregu: Votoni tre ligjet e integrimit

  Ministrja e Integrimit ftoi opozitën dhe personalisht kreun e saj, Edi Rama, që të mos pengojë deputetët të votojnë tre ligjet e integrimit për t’i...

Meta: Të vetëm në zgjedhje

Në fjalën e tij ai kërkoi që të votohen sa më shpejt ligjet për Gjykatën Kushtetuese dhe Administrative. “Lidhur me cështjen e koalicioneve, duhet të kemi...

Berisha: Rama ngatërron spitalet me shtëpitë publike

Kryeministri Berisha deklaroi dje se kryetari i opozitës, Edi Rama, ngatërron spitalet me shtëpitë publike. Duke iu referuar një deklarate të kryesocialisti Rama,...

Vasili: LSI, me program të qartë

LSI deklaroi sot se ka përfunduar hartimin e një programi të qartë dhe realist ekonomik. Sipas nënkryetarit Petrit Vasili, premtimet e kësaj partie bëhen...

Kuvendi i Aleancës Kuqezi

    Aleanca Kuqezi zhvilloi Kuvendin e Tiranës në Pallatin e Kongreseve, ku kreu i saj, Kreshnik Spahiu, paraqiti programin për qeverisjen e ardhshme...

PS dënon “sulmet mafioze” mbi “TCH”

Presionet politike mbi “Top-Channel” dhe urdhëri i gjykatës për të mbyllur studiot e ndodhura në ekspozitën “Shqipëria Sot” u dënuan ashpër ditën e...