Category: Politika

Meta kritikon Ramën: Deklaratat populiste, largojnë investitorët nga Shqipëria

Në turin e takimeve me Lëvizjen e Gruas për Integrim, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ishte në qytetin e Fierit. Në fjalën e tij, Meta tha...

Meta: LSI garantuese e vazhdimësisë së politikave ekonomike

Në vijim të takimeve në qytete të ndryshme të vendit, kreu i LSI-së Ilir Meta, ka marrë pjesë në Lëvizjen e Gruas për Integrim në qytetin e Fierit. “Kemi...

Shteti: Të mbyllet Top Channel!

Tre muaj përpara zgjedhjeve, Qeveria ka rinisur betejën me median më të madhe në vend, të konsideruar armike për shkak të qëndrimeve realiste dhe kritike, duke...

Meta takim me biznesin e huaj

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka vijuar takimet me përfaqësues të biznesit, këtë herë në një kompani Call Center-i në Tiranë. Meta tha se ky lloj biznesi...

PS: 100 ditët e fundit të Berishës

Nenkryetari i grupit te Partisë Socialiste, Saimir Tahiri i ka konsiduar ditet e fundit te ketij pushteti, dite qe sipas tij nuk mjaftojne per te risjelle ne kujtese te...

Marrëdhëniet diplomatike me SHBA, Berisha letër urimi Sekretarit Kerry

Me rastin e 22 vjetorit  të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis SHBA dhe Shqipërisë, kryeministri Berisha i ka dërguar sot një urim Sekretarit të...

Homazhe për 5-vjetorin e tragjedisë së Gërdecit. Shoqëria civile reagon për drejtësinë e munguar

Sot mbushen pesë  vjet nga tragjedia e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Ashtu siç është bërë ritual i...

Tahiri: Nga sot numërojmë 100 ditët e fundit të Berishës

Deputeti i Partisë Socialiste, Sajmir Tahiri, tashmë ka nisur të numërojë 100 ditët e fundit të kryeministrit Berisha në pushtet. Me anë të një deklarate për...

Ilir Meta: LSI, paketë incentivash për emigrantët e kthyer në Atdhe

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta është takuar sot me 500 emigrantë në Larissa e Volos të Greqisë, ndërsa është shprehur i hapur për të dëgjuar shqetësimet që...

Meta: Marrja e statusit brenda 2013

Meta edhe një herë i çon mesazh opozitës për miratimin e tre ligjeve. Madje, sipas kreut të LSI-së, Shqipëria mund ta përfitoje këtë status para zgjedhjeve,...