Category: Sporti

Klubet shqiptare testojnë sot forcën e tyre në Evropë

Ditën e sotme tre skuadra shqiptare, Partizani, Tirana dhe Skënderbeu do të provojnë forcën e tyre në një prej kompeticioneve më te rëndësishme ne kontinent,...

Sport – De Biasi: Zevëndësuesi im në krye të kombëtares shqiptare do të jetë italian

Radiomercato flet per Pippo Inzaghi si trajneri i ri i ekipit kombetar te Shqiperise ne vend te Gianni De Biasi, i cili dha doreheqjen. De Biasi, i pyetur nga “Radio...

Zgjedhjet 2017 – Ish-trajneri De Biasi voton për Shqipërinë

Gianni de Biasi ka ndërprerë marrëdhëniet me kombëteren por jo me Shqipërinë. Ish-trajneri i kuq e zinjve, që tashmë ka nënshtetësinë shqiptare, ka votuar...

De Biasi: FSHF do të dijë të zgjedhë pasuesin tim

Federata Shqiptare e Futbollit do të dijë të bëjë zgjedhjen e duhur për pankinën e Kombëtares shqiptare. Ky është mesazhi i dhënë nga ish-trajneri i...

Komisioni i Etikës vendos: Skëndërbeut i hiqet titulli “Kampion”

Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë një vendim përfundimtar për skuadrën e Skënderbeut. Ndër të tjera në vendimin e Komisionit të Etikës për çështjen...

FSHF piketon Inzagin dhe Roberti Carlos për kombëtaren

Emri më i ri i kuotuar për të zëvendësuar De Biasin është ai i Inzaghit dhe ish-legjendës braziliane Roberto Carlos Federata Shqiptare e Futbollit akoma nuk e ka...

Dy shqiptarë në mesin e yjeve refugjatë në botë

Organizata Futbolli Kundër Racizmit në Evropë ka publikuar një listë me futbollistët e njohur që janë refugjatë ose fëmijëve refugjatë. Në mesin e tyre...

Sport – FSHF: Trajneri i ri i kombetares do te zgjidhet brenda muajit korrik

Federata Shqiptare e Futbollit ka bere me dije sot per gjithë opinionin publik dhe sportdashësit se ka nisur negociiatat për të vendosur më pas, në një moment...

Sadiku drejt Izraelit, pranë Maccabi Haifas

“Sammy Ofer Stadium” dëshmoi të gjitha aftësitë e një sulmuesi me cilësi të lartë si Armando Sadiku. Golat e shënuar më fanellën kuqezi në sfidën e...

De Biasi flet pas largimit nga kombëtarja: Ja kur vendosa të largohem nga Shqipëria

Pas zyrtarizimit të “divorcit” me Kombëtaren shqiptare, Xhani De Biazi ka treguar edhe në mediat e vendlindjes së tij etapat që sollën këtë fund të...