Greqi/ Mbytet ne pishinë 4-vjeçarja nga Shqipëria

64

Tragjedia në Naxos me një fëmijë të vogël që u mbyt në një pishinë hotelesh. Incidenti ndodhi në mesditë në një pishinë të hotelit në Mikri Vigla dhe përkundër përpjekjeve të bëra nga mjekët, 4-vjeçarja Katerina nuk arriti të mbetej gjallë.

Sipas mediave vendase, nëna vajzës 4-vjeçare shqiptare, Katerina, po punonte në një njësi hotelesh në zonën Mikri Vigla të Naxos. Duke mos pasur mundësi të linte vajzën e saj të vogël, ajo e kishte marrë atë në punë… Nëna ishte në bodrumin e hotelit duke hekurosur rrobat kur ajo humbi vajzën e saj të vogël nga sytë e saj. U deshën rreth 10 minuta për të vrapuar nga paniku për të gjetur fëmijën. Ajo e gjeti vajzën në pishinën e hotelit pa ndjenja. Menjëherë njoftoi bdihmën e shpejtë EKAB  që dha ndihmën e parë dhe menjëherë vajza 4-vjeçare u transferua në spitalin e Naxos.

Mjekët u përpoqën në çfarëdo mënyre për të shpëtuar fëmijën po r me gjithe perpjekjet e bera nuk e suallën dot ne jetë. Trupi i saj i pajetë do të transferohet në një spital në Athinë ose në Syros për të bërë autopsinë në morg.