Greqi / Regjistrohen edhe tre vdekje të tjera sot në mëngjes

119

Fatkeqësisht, lista e të vdekurve në Greqi po rritet. Numri i të vdekurve u rrit në 46, pasi u bë e ditur të martën në mëngjes se tre persona kishin vdekur. Viktima janë dy grad he një burrë të moshave 78-82 vjeç.

Konkretisht janë  një 78-vjeçar i shtruar në spital në Sotiria, një grua 82-vjeçare që humbi betejën për jetën në Spitalin Evangelismos dhe një burrë 79-vjeçar që përfundoi në Spitalin Bodosakeio Ptolemais.