Greqi / Shqiptari plagos me thike nje bashkëatdhetare 25-vjeçare

299

Greqi/ Në një palestër në Volos, për arsye të rivalitetit seksual, sipas raporteve, të premten e kaluar në 7.30 pm, një shtetas shqiptar 34-vjeçar plagos rëndë në dorë me thike një bashkatdhetare 25 vjeçare.

Episodi i përgjakshëm ka ndodhur në një kohë kur palestër ishte plot njerëz, duke krijuar panikduke gjakosur dyshemen. 25-vjeçarja është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm Volos dhe, pas dhënies së ndihmës së parë, u konsiderua e përshtatshme për të shërbyer në Spitalin Universitar të Larisa ku ajo mbetet e shtruar në spital. Oficerët e policisë kanë arrestuar 34-vjeçarin, i cili ka deklaruar se embante thiken pasi i rrezikohej eta e tij./taxydromos.gr/