Greqi, tërmet 4,1 të shkallës Rihter

381

Pak më pare një vibrim sizmik i magnitudës 4.1 në shkallën Richter me një zonë epike në det jashtë ishullit Hydra u ndje edhe në Athinë.

Epiqendra ndodhet 90 kilometra në jug të Athinës dhe 39 kilometra nga ishulli i Hydra. Thellësia fokale vlerësohet në 10 kilometra. Vibrimi u ndje në zonat e Peloponezit, por edhe në Attikë. Aktualisht nuk ka njoftime për dëmtime ose dëmtime.