Pranga dy shqiptarve për vrasjen në tentativë në Athinë

336

Dy shqiptarë të moshës 28 dhe 36-vjeç, u arrestuan nga policia greke për vrasjen në tentativë më 27 janar 2018, në zonën e Patisia në Athinë. Në veçanti, përplasjet e armatosura kishin ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Liosia dhe Xenou në Patisia, gjatë së cilës një shqiptar 28-vjeçar u plagos rëndë nga një armë zjarri. Duhet të theksohet se nëntë gëzhoja u gjetën në vend. Sipas policisë, viktima kishte shkuar në vend për të takuar një bashkombas 36-vjeçar, me të cilin ai kishte diferenca financiare nga trajtimi i drogës. Ata shkëmbyen zjarr me pistoleta , duke plagosur 28-vjeçar, ku në dëm të këtij të fundit, kishte një urdhër arresti për trafikim droge dhe ku u arrestua.