Tag: , ,

Në mars takimi Putin-Erdogan

Focus News /  Presidenti rus Vladimir Putin do të takojë në muajin e ardhshëm Rexhep Tajip Erdogan në Kremlin, siç konfirmohet nga zëdhënësi i qeverisë ruse...

Votuesit i thanë “jo” Erdoganit

Humbja e partisë në pushtet dhe stafit të Tajip Erdogan është rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të djeshme. AKP partia në pushtet jo vetëm që...

New York Times: Pallati i Erdoganit 30 herë më i madh se Shtëpia e Bardhë

Vazhdon konflikti mes presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan dhe medias në prag të zgjedhjeve parlamentare të së dielës në shtetin e madh euroaziatik. Këtë herë...

Erdogan: “Vendet e BE-së lejojnë emigrantët që të vdesin”

Ngjarrjet e fundit kanë bërë që Presidenti i Turqisë, Tajip Erdogan të hedhë akuza vendeve e BE-së, se ata i lejojnë emigrantët në fatin e tyre dhe se i lenë...