Tag: , , , ,

Putin i drejtohet Greqisë: Ju ofrova 30 miliardë dhe ju e kundërshtuat !

Greqia ka patur shansin më të mirë për të shpëtuar kur presidenti Rus Putin i kishte afruar kryeministrit grek Tsipras një ndihmë ekonomike prej 30 miliardë...

Ndërhyrja Putin: Stop me Grexit!

Ndërhyrje për çështjen greke është bërë nga Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në një bisedë telefonike që kishte bërë ditën e djeshme me Kryeministrin...

Çfarë u tha në bisedën Tsipras-Putin ?

ATHINË  –  Me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin ka folur sot në telefon Aleksis Tsipras. Sipas mediave greke, biseda kishte të bënte me atë të...

Putin: Nuk do të sulmojë asnjë vend

Në një përpjekje të fundit për të zgjidhur në mënyrë paqësore çështjen e Ukrainës lindore, Presidenti rus Vladimir Putin tha të shtunën se Rusia nuk ka...