Tag: , , ,

Zbulimi, UFO-t u strehuan në Tomorr

Leonard VEIZI –UFO-t janë zbritur edhe në Shqipëri. Për këtë ai ka bindje të plotë dhe të patundur. E për t’i shkuar deri në fund këtij “trilli”...

Eurostat, Rrezikohet Europa pas Greqisë

Europa po kërcënohet nga rritja e nivelit të borxheve. Të dhënat e fundit të Institutit Europian të Statistikave tregojnë se pas Greqisë, shteti me nivelin më...

Duka: Fitoi drejtësia, Shqipëria merr tre pikët !

Nuk janë të rëndësishme pikët, e kemi theksuar gjatë gjithë kësaj periudhe, e rëndësishme është që fitoi drejtësia dhe bashkë me të, fitoi edhe...

Ngjela: Një Shqipëri më 10 milionë banorë sjell një ekuilibër të ri në Ballkan

Spartak NGJELA  –  Arsyeja pse nuk është pranuar kurrë një Shqipëri e fortë dhe e bashkuar, politikisht, si arsye politike, e gjejme realisht te politika...

Terrorizmi askush nga ne nuk ka imunitet

AZEM PARLLAKU  /  Analiza e pikëpamjeve të qeverive ose studiuesve të ndryshëm mbi këtë temë, tregon se nuk ka përputhje mendimi se ç’është...

Kupa: Gjysëmfinalistët njohin kundërshtarët

Në sallën e konferencave të Federatës Shqiptare të Futbollit, është hedhur sot  shorti për gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë. Katër skuadrat...

Armenia: Lista për ndeshjen ndaj Shqipërisë

Sa po vjen e po merr formë takimi i 29 Marsit mes Shqipërisë dhe Armenisë, dhe ndërkohë që tekniku i kombëtares sonë Gianni de Biasi do të shpallë të hënën...

Shqipëria vendi më i korruptuar në Evropë

2014 e rendit vendin më të korruptuar se asnjëherë tjetër. Fenomeni i korrupsionit në mbarë botën po lulëzon në Kinë, Turqi dhe vende të tjera me një rritje...

Qeveria kryqëzon emigrantët

    Përsëri “Pasaporta” shqiptare në skenë. Çdo qeveri ndërron pasaportat sipas qejfit të saj. Në 25 vite ato janë ndërruar pesë herë. Qeveria...

CNN: Pse Papa e zgjodhi Shqipërinë

CNN: Pse Papa e zgjodhi Shqipërinë shtetin e pare ne Europe qe ta vizitoje? Shumë media botërore që i kanë kushtuar rëndësi të madhe vizitës së Papa...