Braçe: Berisha nuk e ka kuptuar dhe as nuk e pranon humbjen !

911

 

brace5

Deputeti socialist, Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së Erla Mëhillit, e cila tha se pretendimi i opozitës për një “qeveri kujdestare” deri në konstituimin e qeverisë së re është antikushtetues.

Brace: “Sali Berisha as e ka kuptuar që ka humbur dhe as që e pranon humbjen! Paska nxjerrë zëdhënësen të thotë: Rama po sulmon, Rama po merr revansh, ne-d.m.th. Berishët, kemi mandat deri në shtator, ne-d.m.th. Berishët, do vendosim deri në shtator. Eeej, keni humbur! Berisha humbi, e ndëshkoi populli me votë, e përzuri nga pushteti! Tamam për këtë ju e qatë me lot! Për ditë të tëra e qatë! Nuk ka më shqiptarë që presin më prej Berishës! Nuk presin më asnjë vendim prej tij! Duan vetëm të ikë! Tani dhe pa lënë litarin jashtë!”, perfundon deputeti socialist, Braçe.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: