Brazil, kalendari i “Botërorit 2014”

953
topi 1
Në Brazil pritet me padurim për të filluar festa sportive, botërori i 2014…
Faza në grupe
             Grupi A
            Data               Ora                  Vendi
            12/06              17:00              Sao Paulo                        Brazil – Kroacia
            13/06             13:00                  Natal                             Meksika – Kameruni
            17/06            16:00                Fortaleza                        Brazil – Meksika
            18/06            15:00                  Manaus                          Kameruni – Kroacia
            23/06            17:00                 Brasilia                          Kameruni – Brazil
            23/06            17:00                 Recife                              Kroacia – Meksika
            Grupi B
            Data            Ora             Vendi
            13/06         16:00           Salvador                      Spanja -Holanda
            13/06         18:00           Cuiaba                         Kili – Australia
            18/06         19:00           Rio De Janeiro         Spanja – Kili
            18/06         13:00           Porto Alegre             Australia – Holanda
            23/06         13:00           Curitiba                     Australia – Spanja
            23/06         13:00           Sao Paulo                   Holanda – Kili
             Grupi C
             Data         Ora                   Vendi
            14/06        13:00            Belo Horizonte            Kolumbia – Greqia
            14/06        19:00            Recife                              Bregu Fildishte – Japonia
            19/06        13:00            Brasilia                          Kolumbia – Bregu Fildishte
            19/06        19:00            Natal                              Japonia – Greqia
            24/06        16:00           Cuiaba                           Japonia – Kolumbia
            24/06       17:00           Fortaleza                        Greqia – Bregu Fildishte
             Grupi D
             Data           Ora                        Vendi
            14/06          16:00                     Fortaleza                      Uruguaji -Kosta Rika
            14/06          21:00                     Manaus                         Anglia -Italia
            19/06          16:00                     Sao Paulo                     Uruguaji -Anglia
            20/06          13:00                     Recife                            Italia -Kosta Rika
            24/06          13:00                     Natal                             Italia- Uruguaji
            24/06          13:00                    Belo Horizonte           Kosta Rika -Anglia

 

             Grupi E
            Data             Ora                     Vendi
            15/06           13:00                    Brasilia                          Zvicra – Ekuador
            15/06           16:00                   Porto Alegre                 Franca – Honduras
            20/06           16:00                   Salvador                        Zvicra – Franca
            20/06           19:00                   Curitiba                         Honduras – Ekuador
            25/06           16:00                   Manaus                           Honduras – Zvicra
            25/06           17:00                   Rio De Janeiro             Ekuador – Franca
            Grupi F
            Data            Ora                        Vendi
            15/06          19:00                   Rio De Janeiro             Argjentina – Bosnje-Hercegovina
            16/06          16:00                  Curitiba                           Iran – Nigeria
            21/06          13:00                  Belo Horizonte              Argjentina – Iran
            21/06          18:00                  Cuiaba                              Nigeria – Bosnje-Hercegovina
            25/06          13:00                Porto Alegre                     Nigeria            -Argjentina
            25/06          13:00                Salvador                             Bosnje-Hercegovina- Iran

 

              Grupi G
            Data           Ora            Vendi
            16/06        13:00           Salvador                     Gjermani – Portugalia
            16/06        19:00           Natal                          Gana – SHBA
            21/06        16:00          Fortaleza                   Gjermania – Gana
            22/06        15:00           Manaus                     SHBA – Portugalia
            26/06        13:00           Recife                         SHBA – Gjermania
            26/06        13:00          Brasilia                      Portugalia – Gana

 

Grupi H

            Data            Ora                Vendi
            17/06         13:00           Belo Horizonte                      Belgjika – Algjeria
            17/06         18:00           Cuiaba                                      Rusia – Republika e Korese
            22/06         19:00           Rio De Janeiro                     Belgjika – Rusia
            22/06         13:00            Porto Alegre                        Rep. e Korese – Algjeria
            26/06         17:00            Sao Paulo                              Rep. e Korese – Belgjika
            26/06        17:00             Curitiba                               Algjeria – Rusia

 

 

             1/8 FINALE
            Data         Ora                    
Vendi                             Rezultati
            28/06      13:00            Belo Horizonte                 1A –2B
            28/06      17:00            Rio De Janeiro                 1C – 2D
            29/06      13:00            Fortaleza                          1B – 2A
            29/06      17:00            Recife                               1D – 2C
            30/06      13:00            Brasilia                             1E – 2F
            30/06      17:00            Porto Alegre                     1G – 2H
            01/07      13:00            Sao Paulo                         1F – 2E
            01/07      17:00            Salvador                           1H – 2G
            Çerekfinalet
            Data          Ora                              Vendi                                Rezultati
            04/07        17:00               Fortaleza                            W49 – W50
            04/07        13:00               Rio De Janeiro                   W53- W54
            05/07        17:00               Salvador                              W51- W52
            05/07        13:00               Brasilia                                W55 – W56
            Gjysmëfinalet
            Data           Ora                 Vendi
            08/07        17:00               Belo Horizonte                   W57 -W58
            09/07         17:00              Sao Paulo                           W59 – W60

 

             Për vendin e tretë
            Data          Ora                    Vendi
            12/07        17:00                 Brasilia                 L61      –         L62

 

              FINALJA
            Data             Ora            Vendi
            13/07           16:00          Rio De Janeiro                     W61- W62



Këtë e pëlqejnë %d blogues: