Foto lakuriq në internet: Pushohet nga puna oficerja e policisë

937

of 1Stacey Suro, një oficere policie nga Houston e SHBA-ve është pushuar nga puna pasi kishte edhe një hobi të dytë, të zhvishej dhe fotot ti postonte në internet. Mediat maerikane bëjnë me dije se Suro, gjatë periudhës që shërbente në forcat e policisë kishte bërë disa qindra foto provokuese, mes të cilave edhe foto lakuriq, të cilat i kishte publikuar në një faqe interneti. Megjithatë fotot janë zbuluar dhe Policia e Houstonit ka vendosur që ta largojë nga puna atë me arsyetimin e shkeljes së etikës. Nuk saktësohet nëse Suro I kishte postuar fotot për qejf apo nxirrte të ardhuraprej tyre.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: