Greqi: Pesë viktima brenda 24 orëve

1218

gripi ne fb

Që nga fillimi i vitit gripi u ka marrë jetën 79 njerëzve, në një kohë që edhe 49 të tjerë ndodhen në spitalet e vendit. Media vendase publikon se brenda 24 orëve të fundit humbëb jetën edhe 5 njerëz të tjerë, duke e çuar numrin e viktimave të gripit sezonal në 79 . Sipas të dhënave nga Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve ( KEELPNO) vala intensive brenda këtij viti ka dërguar në spitalet e vendit në dy muajt e fundit 217 njerëz , ku shumica e të sëmurë kronikë dhe të moshuar të cilët nuk janë vaksinuar .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: