Greqi: Viktimë e racizmit edhe futbollisti francez Djibril Cisse

936

cisse

 

Opinioninse grekët nuk janë racistët e ka shprehur ish futbollisti i skuadrës sëPanathinajkosit  Djibril Cisse në njëintervistë për llogar të “Esquire”, siç u shpreh, sulmin racist e kishte marrëgjatë periudhës që ishte në Greqi.

“Po,unë kam rënë viktimë e një sulmi racist në Greqi,” tha ai, por sqaroi seky nuk është një problem i përhapur: “Jo! Idiotë të tillë ka kudo. Në Greqi nuk kam pasur njëproblem, me përjashtim të disa gjëra që kisha dëgjuar në stadiumin “Georgios Karaiskakis” dhe në fushën eskuadres  së Olimpiako Volos. Nuk besoj, megjithatë, se grekëtjanë racistë. Unë mendoj se kjo është demonstruar nga dashuria dhe respekti që unë të tregoj tifozëve grekë, edhe tifozët e Olympiakos. ”

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: