Greqi / Zv/kryeministri Venizelos fton Ramen ne Athine

933

rama 5

Te premten e kaluar Edi Rama ka marre pergezime nga kreu i PASOKU-t , Evangjelos Venizellos, Zëvendëskryeminister dhe njekohesisht Minister i Jashtëm i qeverise aktuale te Samaras. Me telefon Venizellos pas urimit per fitoren e partise socialiste, ka ftuar Ramen per te vizituar Greqine para marrjes se detyres si Kryeminister.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: