Kryeministri Rama pret delegacionin e UEFA-s

1068

rama-uefa- fjala jone

Sot paradite ne ambjentet e Kryeministrise eshte zhvilluar takimi trepalesh midis perfaqesuesve me te larte te UEFA-s, Presidenti Mishel Platini, Kryeministrit te Shqiperise Edi Rama dhe Presidentit te FSHF-se Armand Duka. Tema e diskutimeve ka qene puna, kontributi dhe investimi per futbollin ne Shqiperi. Ne fund ne deklarate per mediat eshte shpalosur platforma per 3 nga momentet me kryesore dhe me investim te perbashket ne stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” te qytetit te Elbasanit, stadiumin e ri Kombetar ne Tirane dhe futjen e futbollit ne oret mesimore te arsimit ne vendin tone.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: