Rama po tregohet më i rrezikshëm se të parët

1082

rama ne focus

Dje u dha Sazani, Pashalimani, Deti , ndrsa neser Shëngjini. A ka prokuri kjo Shqipëri? Shqipëria nuk është çiflig i askujt, as i Berishes dhe as i Ramës, këta janë kalimtarë në politikë . Rendësi për popullin nuk ka se sa ka qeverisur njeri apo tjetri, por mënyra se si këta kanë qeverisur. Paraardhësit e Ramës i kanë dhënë bazen ushtarake të Sazanit Italisë, Pashalimanin Turqisë, si dhe provuan ti jepnin Detin Greqisë. Por kryeministri i sotëm shkon më tej ai do të japë Shëngjinin Kinës, duke u treguar kryeministri me i rrezikshëm se ata te paret.Mesohet nga mediat e huaja se, Rama do të takohet dhe me kryeministrin kinez, Li Keqiang, ku pritet të diskutojnë për disa projekte të rëndësishme në fushën e infrastrukturës, transportit e energjisë.    Një ndër pikat e rëndësishme të diskutimit është firmosja e një kontrata për Portin e Shëngjinit që do t’i jepet edhe pse i ishte premtuar Kosovës.  Sado qellime te mira te kenë këdo gjera, ashtu si ka ardhur koha Shqiperia nuk duron më copëtime të tilla…

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: